Aktualności
Życie akademickie
12 Września
Opublikowano: 2019-09-12

Magdalena Dygała z UTH wśród najlepszych nauczycieli językowych świata

Magdalena Dygała, lektor języka angielskiego na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, dołączyła do grona dwunastu najlepszych nauczycieli językowych świata w konkursie EF Excellence Award in Language Teaching 2019.

Tematem przewodnim konkursu jest promowanie międzynarodowego zrozumienia wśród uczniów lub studentów („Promoting Cross-Cultural Understanding Through Language Learning”) i ma na celu wyłonienie najwybitniejszych i najbardziej kreatywnych nauczycieli językowych na całym świecie. Laureaci konkursu zostali zaproszeni przez organizatorów konkursu – firmę EF Education First – na globalny szczyt do Nowego Jorku w sierpniu bieżącego roku.

Wybitni prelegenci i uczestnicy zapoznają się z najnowszymi praktykami w dziedzinie badań nad językami, technologii nauczania, oceny i polityki. Żywy i interaktywny program paneli dyskusyjnych i sesji networkingowych zachęci do wymiany i debaty, a także umożliwi wgląd w bardziej efektywne praktyki edukacyjne współczesnego, globalnego społeczeństwa.

Magdalena Dygała na listę zwycięzców trafiła nieprzypadkowo. Od wielu lat angażuje młodzież i studentów w projekty międzynarodowe. Od 2017 roku jest koordynatorką międzynarodowego konkursu filmowego pt. „Dzień z życia ucznia/studenta z różnych krajów świata”, który odbywa się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Jego celem jest wyłonienie najbardziej oryginalnego filmu przedstawiającego typowy dzień uczniów lub studentów z różnych krajów świata, zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej oraz wykorzystania urządzeń multimedialnych.

W ostatniej edycji konkursu I miejsce zdobyła grupa uczniów szkoły podstawowej z Malawi (,,Chambu Primary School”). Magdalena Dygała wraz ze studentami filologii angielskiej zorganizowała zbiórkę przyborów szkolnych, odzieży i żywności dla grupy 270 dzieci z afrykańskiej szkoły. Znalazła też sponsorów, którzy pokryli zakup mundurków szkolnych dla uczniów.

Magdalena Dygała otrzymała nagrodę specjalną Nauczyciel Języka Angielskiego roku 2018, którą odebrała z rąk premiera Jerzego Buzka. Serdecznie gratulujemy!

Aneta Mirosz, źródło: UTH

Dyskusja (0 komentarzy)