Aktualności
Życie akademickie
17 Maja
Fot. Stefan Ciechan
Opublikowano: 2019-05-17

Marek Wroński z wykładem na Politechnice Wrocławskiej

Znany z łamów „Forum Akademickiego” dr hab. n. med. Marek Wroński będzie gościem Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej.

ISN to cykl otwartych spotkań z udziałem światowej sławy prelegentów. Byli wśród nich już m.in. prof. Jan Biliszczuk – wybitny projektant i autor nowatorskich rozwiązań w mostownictwie, prof. Klaus von Klitzing – laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, oraz prof. Maciej Żylicz – prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Gościem kolejnego spotkania będzie dr Marek Wroński, lekarz-anestezjolog, profesor na Wydziale Medycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.

W latach 1989–2007 dr Wroński pracował naukowo w Nowym Jorku, gdzie prowadził badania nad wynikami leczenia guzów mózgu (Memorial Sloan Kettering Cancer Center, Staten Island University Hospital, New York City) oraz badał wpływ leków anestetycznych na wyniki leczenia kardiochirurgicznego (University of Medicine & Dentistry of New Jersey, Newark). Od wielu lat zajmuje się tropieniem patologii w nauce. Był m.in. Rzecznikiem Rzetelności Naukowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członkiem Zespołu ds. Dobrych Praktyk Akademickich przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Rady Przejrzystości – organu decydującego o refundacji leków w Polsce. Od roku 2002 jest publicystą i dziennikarzem miesięcznika „Forum Akademickie”, gdzie prowadzi cykl „Z archiwum nieuczciwości naukowej”, w którym opisuje różnorodne naruszenia rzetelności i etyki naukowej w kraju.

Wykład pt. „Nierzetelność naukowa na uczelniach technicznych” odbędzie się w czwartek, 23 maja o godzinie 14:00 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej przy ul. Janiszewskiego 8 (bud. D-20). Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy za pośrednictwem serwisu evenea.pl.

Kornel Kotecki, źródło: PWr

Dyskusja (0 komentarzy)