Aktualności
Życie akademickie
12 Maja
Opublikowano: 2017-05-12

Mariana Kozłowska z UwB zdobyła prestiżowe stypendium DAAD

Mariana Kozłowska, doktorantka na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku, otrzymała stypendium DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Dzięki temu od lipca do listopada 2017 r. będzie prowadzić badania w grupie Biomolecular Modelling Group pod kierownictwem prof. Marii Andrei Mroginski z Instytutu Chemii na Technische Universität Berlin. Tytuł jej projektu badawczego brzmi „Modeling the composite materials based on biopolymers and carbon nanotubes for the adsorption of nonsteroidal anti-inflammatory drugs”.

To nie pierwszy naukowy sukces Mariany Kozłowskiej.  W latach 2011-2013 uczestniczyła w projekcie HOMING PLUS pod kierownictwem dr. hab. Pawła Rodziewicza, finansowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. W 2015 r. znalazła się w gronie 14 laureatów czwartej i jednocześnie ostatniej edycji programu stażowego SKILLS realizowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Umożliwiło jej dwumiesięczny staż w Interdisciplinary Center for Molecular Materials and Computer Chemistry Center of the Friedrich-Alexander University Erlangen-Nürnberg (Niemcy).

Młoda badaczka jest absolwentką chemii na UwB. Brała udział w wielu konferencjach naukowych, ma na koncie 10 publikacji z listy filadelfijskiej, była aktywną członkinią Koła Naukowego Chemików UwB. Angażuje się też w popularyzację nauki. Jako finalistka konkursu dla naukowców FameLab 2014 brała udział w I edycji programu Rzecznicy Nauki, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. Jest też współtwórczynią Kreatywnych Rozmów o Nauce – naukowego show realizowanego na Uniwersytecie w Białymstoku od 2016 r.

Dyskusja (0 komentarzy)