Aktualności
Życie akademickie
29 Grudnia
Opublikowano: 2020-12-29

#MarszNaSzczepienie 2021

Im więcej osób zaszczepi się przeciw wirusowi Sars-CoV-2, tym większa szansa na przywrócenie normalności i osiągnięcie poziomu odporności populacyjnej, dzięki czemu ewentualne przypadki COVID-19 u tych, którzy nie mogą poddać się szczepieniu, nie spowodują zapaści całego systemu służby zdrowia – przekonują organizatorzy akcji #MarszNaSzczepienie 2021. 

Pandemia koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla systemu ochrony zdrowia, ale też poszczególnych sektorów gospodarki. Szczepienia ochronne przeciw chorobie wywoływanej przez wirusa Sars-CoV-2 są jedynym sposobem na opanowanie trudnej sytuacji epidemicznej. Dlatego Fundacja Marsz dla Nauki rozpoczyna kampanię społeczną, której celem jest zaangażowanie jak największej liczby osób do pokazania swojego wsparcia.

Jednym z celów Fundacji jest propagowanie nauki, która służy wspólnemu dobru. Pokazując społeczeństwu, że za liczbami zaszczepionych osób stoją prawdziwi ludzie, którzy poddali się immunizacji, mamy szansę przekonać innych do dobrowolnego poddania się immunizacji. Im więcej osób się zaszczepi przeciw wirusowi Sars-CoV-2, tym większa szansa na przywrócenie normalności i osiągnięcie takiego poziomu zaszczepienia społeczeństwa, w którym ewentualne przypadki COVID-19, np. u osób, które nie mogą poddać się szczepieniu, nie będą skazane na zbyt długie oczekiwanie na pomoc medyczną – piszą organizatorzy.

Jak można przyłączyć się do kampanii? Wystarczą cztery kroki:

1. Dołącz do wydarzenia #MarszNaSzczepienie 2021.

2. Podczas szczepienia zrób sobie zdjęcie lub poproś kogoś, żeby ci w tym pomógł. Może być też zdjęcie „po”, ukazujące plaster w miejscu szczepienia.

3. Wstaw zdjęcie na swój profil na Facebooku, ustawiając widoczność postu na „Public/Publiczne”.

4. Dodaj w opisie zdjęcia dwa Hasztagi #MarszNaSzczepienie i #MarszDlaNauki i oznacz Fundację Marsz dla Nauki wpisując @Marszdlanaukipolska. Dzięki temu organizatorzy kampanii będą mogli udostępnić Twój post dalej, żeby pokazać światu, jak wiele osób poddało się szczepieniu.

Swój udział w akcji zapowiedziało na Facebooku już ponad tysiąc osób.

MK

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Marek D. Koter 31.12.2020 15:30

    No właśnie, a nauczyciele akademiccy mogą się zaszczepić już w drugiej turze? Czy ktoś wie z Państwa coś na ten temat?

Tagi: