Aktualności
Życie akademickie
28 Lutego
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-02-28

Matematyka nie taka straszna

Wychodząc naprzeciw obawom kandydatów na studia, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oferuje nowatorski program nauczania matematyki. Studenci kierunków ścisłych już od najbliższego semestru otrzymają dostęp do specjalistycznych kursów e-learningowych i skryptów z materiałami dydaktycznymi.

Władze Wyższej Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, obserwując jak wielu pracodawców poszukuje umiejętności analitycznego myślenia u pracowników, podjęły decyzję o zmianie w podejścia do nauczania matematyki. Zespół projektowy pod kierownictwem dr Joanny Wójcik opracował nowatorski program kształcenia w postaci specjalnego pakietu dla przedmiotów matematycznych oraz informatyki (kompleksowa pomoc w nauczaniu matematyki i przedmiotów z podstaw informatyki).

Zmieniliśmy plany studiów i programy nauczania przedmiotów matematycznych tak, aby pierwsze miesiące kontaktu z matematyką upłynęły studentom pod znakiem komfortowego wejścia w świat nauczania na poziomie akademickim. Stawiamy nie tylko na przypomnienie, uzupełnienie i uporządkowanie najważniejszych wiadomości z matematyki ze szkoły średniej, niezbędnych do studiowania takich kierunków, jak informatyka, logistyka czy zarządzanie. Przede wszystkim naszym celem jest wsparcie studenta w nabyciu mocnych fundamentów pozwalających w późniejszym okresie samodzielnie rozwiązywać problemy wymagające aparatu matematycznego – mówi dr Joanna Wójcik.

Zespół projektowy opracował skrypty z materiałami dydaktycznymi oraz kursy e-learningowe do przedmiotów matematycznych takich jak: Podstawy matematyki, Wstęp do informatyki, Algebra liniowa, Wprowadzenie do złożoności obliczeniowej algorytmów czy Analiza matematyczna. Kursy, które są skierowane do studentów kierunku informatyka, skupiają się wokół tematów z pogranicza matematyki i podstaw informatyki. Inne propozycje adresowane są z kolei do kształcących się na zarządzaniu czy logistyce, gdzie postawiono na zastosowanie praktyczne matematyki.

Mnogość przedstawionych i opisywanych w skryptach przykładów pomoże studentom w lepszym zrozumieniu, analizowaniu, samodzielnym ćwiczeniu i powtarzaniu omawianych zagadnień. Dzięki oferowanym bezpłatnym materiałom będą mieli możliwość różnorakiego spojrzenia na realizowane treści (materiały zostały przygotowane przez różnych autorów), korzystania z wszystkich rozwiązań lub wyboru tych, które najbardziej będą im odpowiadały. W skryptach do danych przedmiotów umieszczono wiele przykładów z objaśnianymi krok po kroku etapami rozwiązań oraz pomocnymi ilustracjami – informuje dr Wójcik.

Kursy e-learningowe oraz skrypty pozwolą studentom uporządkować najważniejszą teorię prezentowaną na wykładach oraz pomogą w analizowaniu opracowań do każdego zagadnienia. Kursy zawierają przykłady szczegółowo objaśnionych schematów rozwiązań, a także umożliwiają sprawdzenie zdobytych już umiejętności w zestawach zadań do samodzielnego rozwiązania. Kursy e-learningowe opracowano głównie w formie wideo. W filmikach autorzy w zrozumiały sposób tłumaczą poszczególne zagadnienia.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)