Aktualności
Życie akademickie
15 Maja
Opublikowano: 2019-05-15

Międzynarodowe Krosno

Od 28 maja do 1 czerwca potrwa Międzynarodowy Festiwal Młodzieży (International Youth Festival). Ta cykliczna impreza od 2010 r. organizowana jest przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie.

Celem przedsięwzięcia jest nie tylko zintegrowanie społeczności akademickiej pochodzącej spoza naszego kraju, ale także promocja nauki, traktowanej jako znaczący składnik wpływający na rozwój potencjału intelektualnego oraz gospodarczego Europy i świata.

W trakcie imprezy zaproszeni goście mają szanse zaprezentować szerokiemu gronu specyfikę i bogactwo obyczajowe swojego kraju. W programie występów są więc zarówno tańce, śpiew, jak i spektakle teatralne. Powstała dzięki temu międzynarodowa perspektywa pozwala zarówno spojrzeć na otoczenie z punktu widzenia osoby pochodzącej z innego, odrębnego kręgu kulturowego, jak i utworzyć ścieżkę do nawiązania przyjaznych, międzyludzkich relacji.

Międzynarodowy Festiwal Młodzieży od 2016 r. objęty jest patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a od 2017 r. także Polskiego Komitetu ds. UNESCO. W tym roku obchody wzbogacone będą o dodatkowe elementy, zbiegają się bowiem w czasie ze świętowaniem Jubileuszu 20-lecia PWSZ w Krośnie.

az

(źródło: pwsz.krosno.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)