Aktualności
Życie akademickie
26 Marca
Opublikowano: 2019-03-26

Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki

6 kwietnia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy rozpoczynają się VIII Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki. Wydarzenie, które potrwa do 14 kwietnia, ma na celu intensyfikację umiędzynarodowienia studiów oraz popularyzację nauki, kultury i sztuki, a także promocję najważniejszych osiągnięć naukowych uczelni i jej partnerów.

MODN, które od 2012 roku wpisały się na stałe do kalendarza imprez międzynarodowych KPSW, propagują m.in. rozwój dialogu międzykulturowego i społecznego. Program imprez został stworzony we współpracy z partnerami zagranicznymi, wieloma instytucjami, jednostkami edukacyjnymi oraz kulturalnymi, jak również przedstawicielami biznesu. W tegorocznej edycji znaleźć można m.in. I Studenckie Seminarium Naukowe, wykłady otwarte w języku angielskim i hiszpańskim, testy kwalifikacji zawodowych, zjazd Uniwersytetu OMEGA czy Uniwersytetu Dzieci ALFA. Nie zabraknie także warsztatów, m.in. Młodzież doświadczająca agresji, Statystyka nie jest trudnaBez AutoCAD-a jak bez ręki”, „Zagrożeni wykluczeniem społecznym.

Wspólnie z Leśnym Parkiem Kultury i Wypoczynku przeprowadzona też zostanie prezentacja kursów i studiów związanych z fizjoterapią zwierząt w myślęcińskim ZOO. Z kolei Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii wraz z Urzędem Patentowym RP oraz Kujawsko-Pomorską Agencją Innowacji przygotował konkurs „100 lat ochrony własności przemysłowej w Polsce”.

11 i 12 kwietnia organizatorzy zapraszają szczególnie uczniów szkół średnich z Bydgoszczy i regionu na Drzwi Otwarte KPSW. Dziekani, wykładowcy oraz studenci zaprezentują ofertę dydaktyczną szkoły oraz przybliżą specyfikę uczelni.

Aktualny program MODN znajduje się na stronie http://kpsw.edu.pl/modn/program.

MK

 

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)