Aktualności
Życie akademickie
19 Lipca
Bundestag, Berlin, źródło: dpa/Daniel Kalker
Opublikowano: 2019-07-19

Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne – nabór tylko do końca lipca!

Czy chcielibyście pracować pięć miesięcy w niemieckim parlamencie i poznać Bundestag z bliska? Macie ochotę poznać codzienną pracę posła Bundestagu i jednocześnie zasmakować życia uniwersyteckiego? Zgłoście się do programu Międzynarodowych Stypendiów Parlamentarnych. Termin mija 31 lipca. 

Niemiecki Bundestag wraz z berlińskim Wolnym Uniwersytetem, Uniwersytetem im. Humboldtów oraz Politechniką Berlińską, rozdaje co roku około 120 stypendiów dla absolwentek/absolwentów szkół wyższych z 44 krajów, w tym z Polski. Na Internationales Parlaments-Stipendium (IPS) składa się staż w biurze jednego z deputowanych do Bundestagu oraz możliwość uczestnictwa w seminariach i podróżach studyjnych. Dodatkowo stypendyści są immatrykulowani na uniwersytecie Humboldtów i mogą uczestniczyć w zajęciach na jednej z trzech uczelni w Berlinie.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego (co najmniej B2), wiek poniżej 30 lat w chwili rozpoczęcia stypendium, ukończone studia wyższe, znajomość niemieckiej polityki i historii oraz zagadnień dotyczących niemieckiego społeczeństwa, obywatelstwo polskie oraz zaangażowanie społeczne.

Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne trwa od 1 marca do 31 lipca 2020 roku.

Więcej informacji na stronie: https://www.bundestag.de/europa_internationales/ips/polen-245046.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)