Aktualności
Życie akademickie
11 Stycznia
Opublikowano: 2019-01-11

Mistrzostwa Polski Programistów PLC

Ponad 30 tys. zł wynosi pula nagród w tegorocznych Mistrzostwach Polski Programistów PLC, które odbędą się 16 marca w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Niebawem rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń.

Mistrzostwa organizowane są przez Studenckie Koło Naukowe „Automatyk”, działające przy Politechnice Wrocławskiej. To jedyne takie wydarzenie w Europie, które ma na celu wyłonienie młodych, utalentowanych programistów PLC. Impreza jest okazją do integracji środowiska akademickiego z przedstawicielami przemysłu i pokazania, że programowanie sterowników to ceniona wśród pracodawców umiejętność.

Zeszłoroczna edycja przyciągnęła uczestników z 16 uczelni i 17 szkół z całej Polski. W tym roku organizatorzy mają nadzieję pobić ten rekord. Zapraszają: przyszłych mistrzów programowania, osoby zainteresowane automatyką, jednak nie do końca dobrze czujące się w programowaniu, i wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć nieco więcej o tej przyszłościowej branży. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 do 17 lutego. Finał zaplanowano 16 marca w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Uczestnicy zmierzą się w trzech kategoriach, a zmaganiom będzie towarzyszyć dodatkowy, otwarty dla wszystkich, konkurs projektów, w którym można pochwalić się zrealizowanymi przez siebie projektami. Łączna wartość nagród to ponad 30 tysięcy złotych.

Jednak Mistrzostwa to nie tylko konkurs programowania, lecz całe wydarzenie poświęcone automatyce, które gromadzi młodych automatyków, czołowe firmy i przedstawicieli jednostek naukowych. Na towarzyszących imprezie targach, w mniej formalnej atmosferze, będzie można nawiązać relacje z czołowymi firmami z branży automatyki. Z kolei w trosce o rozwój przyszłych (i obecnych) automatyków, zaproszeni goście opowiedzą na głównej scenie o branżowych nowinkach i trendach w branży.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a sam finał otwarty dla każdego. Patronem medialnym Mistrzostw Polski Programistów PLC jest Forum Akademickie. Więcej informacji na stronie: www.mistrzostwaplc.pwr.edu.pl oraz na fanpage’u: www.facebook.com/mistrzostwaplc. 

 

Dyskusja (0 komentarzy)