Aktualności
Życie akademickie
27 Sierpnia
Źródło: www.amu.edu.pl
Opublikowano: 2018-08-27

Modernizacja DS Hanka uznana za najlepszą

Modernizacja Domu Studenckiego „Hanka” uznana została za najlepszą w kategorii obiektów hotelowo-konferencyjnych w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku 2017”. Wyniki ogłoszono na Zamku Królewskim w Warszawie.

„Hanka” to obiekt „kultowy”, który powstał w latach 1925–1929. Zaprojektowany został przez architekta Rogera Sławskiego jako zaplecze socjalne dla studentów i kadry naukowej ówczesnego Uniwersytetu Poznańskiego. Oddany do użytku początkowo jako hotel dla gości PeWuKi (Powszechnej Wystawy Krajowej, 1929 r.), charakteryzuje się klasycznymi formami architektonicznymi. To budynek czteroskrzydłowy, zamknięty w obrysie prostokąta o przedłużonych skrzydłach: południowym i północnym, o sześciu kondygnacjach nadziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej.

Roboty modernizacyjne rozpoczęły się w marcu 2016 roku, a pierwszy etap prac zakończył się w styczniu tego roku. Miesiąc później budynek został oddany do ponownego użytku. Przebudowano wszystkie kondygnacje. Wokół znalazła się odpowiednia infrastruktura drogowo-parkingowa i dojścia piesze dostosowane do prawidłowego funkcjonowania całego obiektu. Po remoncie „Hanka” oferuje 200 miejsc w pokojach jednoosobowych i dwuosobowych. Modernizacja „Hanki” zajęła także drugie miejsce w towarzyszącym konkursowi plebiscycie internetowym.

Odbywający się od ponad 20 lat konkurs „Modernizacja Roku” adresowany jest do inwestorów, wykonawców i projektantów. Ma na celu promocję oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych.

MK

(Źródło: UAM)

Dyskusja (0 komentarzy)