Aktualności
Życie akademickie
06 Lipca
Źródło: www.pk.edu.pl
Opublikowano: 2018-07-06

Muzyczna uczta

V Ogólnopolski Przegląd Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2018” zakończył się zwycięstwem Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata”. Finaliści raczyli publiczność wykonaniem różnorodnych utworów, wśród których znalazły się m.in.: „Non Nobis Domine”, „Laudate Dominum”, a także „O la, o che bon echo”.

Przegląd, który organizowany jest od 2014 r. przez Politechnikę Świętokrzyską i Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Najświętszej i Niepokalanej Panny Maryi, zgromadził w swojej historii już ponad 800 chórzystów z całej Polski. Celem pomysłodawców tej corocznej imprezy było wprowadzenie do życia artystycznego regionu świętokrzyskiego elementów kultury wysokiej, do jakiej z pewnością zalicza się śpiew chóralny. Inicjatorom zależało ponadto na wzmocnieniu tożsamości i tradycji konkretnego regionu Polski, a także na zintegrowaniu środowiska akademickiego.

W tegorocznej edycji przeglądu na drugim stopniu podium stanął Chór Akademii Morskiej w Gdyni, trzecie miejsce przypadło w udziale Akademickiemu Chórowi Politechniki Opolskiej. O wygraną rywalizowały poza tym: Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej, Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego „Cantus Humanus” oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. W roli gospodarza zaprezentował się Akademicki Chór Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

az

(źródło: tu.kielce.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)