Aktualności
Życie akademickie
21 Kwietnia
Źródło: Politechnika Bydgoska
Opublikowano: 2023-04-21

Na kampusie Politechniki Bydgoskiej otwarto Welcome Centre

Welcome Centre – miejsce kompleksowej obsługi zagranicznych studentów i pracowników – powstało na kampusie Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Na uczelni kształci się ponad 350 obcokrajowców.

W Welcome Centre studenci, doktoranci i pracownicy naukowi z zagranicy uzyskają pomoc w sprawach związanych z kształceniem, uczelnią, pobytem w Polsce i funkcjonowaniem w mieście nad Brdą.

Będziemy punktem pierwszego i bieżącego kontaktu dla obcokrajowców odwiedzających Politechnikę, swoistym „pomostem” między nimi a jednostkami uczelni. Pomożemy nie tylko w sprawach administracyjnych czy formalnych związanych z kształceniem i mieszkaniem w Bydgoszczy. Do zadań  pracowników Welcome Centre należą także działania związane z integracją oraz adaptacją studentów i pracowników zagranicznych w społeczności akademickiej – mówi Monika Wnęk z Działu Współpracy Międzynarodowej PBŚ.

Obecnie na Politechnice Bydgoskiej kształci się ponad 350 studentów zagranicznych, m.in. z Turcji, Ukrainy, Rwandy, Gambii, Srilanki, Libanu, Hiszpanii i Włoch.

Otwarcie przeznaczonego dla nich punktu obsługi jest jednym z elementów rozwoju uczelni w zakresie umiędzynarodowienia. Oferujemy kierunki studiów w języku angielskim, realizujemy projekty we współpracy z ośrodkami zagranicznymi, zwiększamy kompetencje językowe naszej kadry akademickiej,  organizujmy szkolenia i warsztaty z komunikacji międzykulturowej – wylicza prof. Marek Adamski, rektor Politechniki Bydgoskiej.

Otwarcie Welcome Centre było możliwe dzięki udziałowi Politechniki Bydgoskiej w programie „Welcome to Poland” realizowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

MK, źródło: PBS

Dyskusja (0 komentarzy)