Aktualności
Życie akademickie
15 Lutego
Kazimiera Alberti Źródło: pl.wikipedia.org
Opublikowano: 2018-02-15

Na ławeczce z poetką

Skwer Poetów to nowy kulturotwórczy obszar na terenie kampusu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Uczelnia wraz z Gemini Park Bielsko-Biała zorganizowała konkurs pod hasłem „Ławeczka”, który wyłonić miał postać uwiecznioną następnie na jednej z ławek znajdujących się na terenie skweru. Po podliczeniu głosów kapituła konkursu ogłosiła, że zwyciężyła kandydatura poetki, powieściopisarki i publicystki, Kazimiery Alberti.

Nowo wyłoniona patronka skweru była znaną aktywistka kulturalną, która w Białej Krakowskiej zorganizowała wspólnie z mężem salon literacki goszczący wielu reprezentantów środowiska literatury i sztuki okresu dwudziestolecia międzywojennego. Organizatorzy mają nadzieję, że ten werdykt pozwoli nie tylko przybliżyć dorobek twórczy Kazimiery Alberti, ale stanie się także inspiracją dla różnorodnych inicjatyw podejmowanych przez przyszłych, młodych artystów.

Oficjalna ceremonia odsłonięcia pomnika, który w całości wykonany będzie z materiałów polimerowych przy użyciu drukarki 3D, zaplanowana została na drugą połowę maja 2018 r.

az

(źródło: ath.bielsko.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)