Aktualności
Życie akademickie
20 Czerwca
Opublikowano: 2023-06-20

Na początku lipca webinarium dotyczące ERC Mentoring Initiative

Webinarium informacyjne dla wszystkich zainteresowanych ERC Mentoring Initative organizuje 6 lipca Krajowy Punkt Kontaktowy NCBR. Inicjatywa ma pomóc w zwiększeniu uczestnictwa w grantach European Research Council.

W ubiegłym roku zainaugurowano nową inicjatywę Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, której celem jest wsparcie naukowców w przygotowaniu jak najlepszych wniosków o granty ERC. Utworzono bazę mentorów, w której znaleźli się laureaci i laureatki grantów ERC oraz naukowcy i naukowczynie wcześniej zasiadający w panelach oceniających wnioski o granty. Zadaniem mentorów jest wsparcie swoją wiedzą i doświadczeniem osób zamierzających ubiegać się o granty ERC.

Inicjatywa mentoringu, zaproponowana przez Radę Naukową ERC, ma na celu zwiększenie szans naukowców, pochodzących z krajów bądź regionów o słabszych dotychczas wynikach, na pozyskanie grantów tej prestiżowej agencji. Chęć pełnienia roli mentorów wyraziło kilkuset grantobiorców i byłych ekspertów ERC. Europejska Rada ds. Badań Naukowych pozostawiła decyzję dotyczącą modelu realizacji ERC Mentoring Initiative w gestii poszczególnych państw członkowskich. Polskim koordynatorem przedsięwzięcia zostało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a do inicjatywy przystąpiły także pozostałe agencje finansujące krajowe badania: Narodowe Centrum Nauki, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej oraz Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej.

W czwartek, 6 lipca, odbędzie się webinarium informacyjne ERC Mentoring Initiative, w trakcie którego zostaną przedstawione zasady działania i główne założenia tego przedsięwzięcia. Zaplanowano także sesję pytań i odpowiedzi. Spotkanie odbędzie się w formie online w godz. 10:00–11:00. Link do połączenia można zdobyć, rejestrując się na wydarzenie.

MK, źródło: KPK NCBR

Dyskusja (0 komentarzy)