Aktualności
Życie akademickie
23 Listopada
Źródło: www.uw.edu.pl
Opublikowano: 2022-11-23

Na UW powstała Przestrzeń Doktorancka

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie otwarto przestrzeń dla doktorantów. Została stworzona, by umożliwić pracę naukową w komfortowych warunkach. Jednocześnie może tam pracować ponad 40 osób.

Przestrzeń Doktorancka to strefa dostępna wyłącznie dla doktorantek i doktorantów – jest otwarta dla osób posiadających aktywną legitymację doktorancką. W przestrzeni mogą też przebywać osoby zaproszone przez doktorantki i doktorantów, np. uczestniczące we wspólnych badaniach. Jednocześnie może tam pracować ponad 40 osób: 23 osoby przy biurkach w strefie co-workingowej, maksymalnie 8 osób na pufach przy ladzie i 14 osób w dwóch mniejszych pokojach.

Przestrzeń jest miejscem umożliwiającym pracę indywidualną i grupową, np. nad projektami doktorskimi. Można tam również przeprowadzać wywiady do doktoratów, omawiać wspólne publikacje czy spotykać się w ramach uczelnianych organizacji, np. Rady Doktorantów Szkół Doktorskich, kół naukowych czy grup doktoranckich pracujących nad organizacją konferencji.

Doktoranci i doktorantki UW przez wiele lat zgłaszali potrzebę powstania miejsca na uczelni, w którym można pracować naukowo oraz w ramach różnych organizacji, np. Wydziałowych Rad Doktorantów czy kół naukowych – przyznaje Przemysław Mroczkowski, przewodniczący Samorządu Doktorantów.

W przestrzeni doktoranckiej znajdują się 23 biurka w strefie co-workingowej, obniżona lada do pracy z poziomu siedzisk, tzw. mały pokój do spotkań, w którym są 4 miejsca do pracy, a także większy pokój – dostosowany do pracy w grupie, np. przy organizacji wydarzeń integracyjnych. Stoły i biurka zostały wyposażone w mediaporty, pozwalające na podłączenie urządzeń elektronicznych, ale również indukcyjne ładowanie telefonu komórkowego. Doktoranci skorzystają też z pokoju sportowego, w którym można np. ćwiczyć jogę. W przestrzeni znajduje się także szatnia i kuchnia.

źródło: UW

Dyskusja (0 komentarzy)