Aktualności
Życie akademickie
22 Sierpnia
Źródło: w.prz.edu.pl
Opublikowano: 2018-08-22

Nagroda dla studentów z Rzeszowa

Dwoje studentów Politechniki Rzeszowskiej, Aleksandra Kwiecień i Mateusz Rakieć, otrzymało nagrodę za najlepszą prezentację podczas międzynarodowej konferencji „Progress in Mechanical and Aerospace Engineering” w Hong Kongu. Członkowie koła naukowego EUROAVIA Rzeszów zaprezentowali tam swoje dokonania z zawodów w USA.

Na SAE Aero Design w Stanach Zjednoczonych studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa zdobyli 3 medale i zajęli II miejsce w klasyfikacji ogólnej. Osiągnięcia te przedstawili w artykule przesłanym do organizatorów konferencji „Progress In Mechanical and Aerospace Engineering”. Opisali w nim autorskie rozwiązania oraz proces projektowania bezzałogowych statków powietrznych w skali micro. Koło naukowe EUROAVIA Rzeszów zajmuje się na co dzień budową modeli samolotów udźwigowych. W komisji ekspertów, oceniającej nadesłane prace, artykuł przyjęto entuzjastycznie, a jego autorzy zostali zaproszeni do wygłoszenia ustnej prezentacji tematu. Prelekcja pt. „Design and manufacturing process of micro air vehicles” została wyróżniona i otrzymała nagrodę za najlepszą prezentację na konferencji. Uczestnicy mieli także okazję do wysłuchania wielu ciekawych prezentacji z zakresu innowacji w świecie nauki. Podczas konferencji zostały także zaprezentowane laboratoria Hong Kong Polytechnic University.

Sukces na SAE Aero Design East nie był jedynym w ostatnim czasie. Drużyna ma na koncie udane starty m.in. w międzynarodowych zawodach konstruktorskich, a także liczne projekty techniczne. Dzięki przyznanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego środkom w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych 3.0”, rzeszowscy studenci planują wziąć udział także w przyszłorocznej edycji zawodów SAE Aero Design.

MK

(Źródło: PRz)

Dyskusja (0 komentarzy)