Aktualności
Życie akademickie
28 Września
Opublikowano: 2018-09-28

Najlepsi studenci z ośmiu krajów w akcji

18 studentów kierunków technicznych z 8 krajów rozpoczęło w sierpniu naukę w ramach programu stażowego EcoStruxure Academy. Przez rok będą kształcić się w europejskich centrach R&D Schneider Electric i zdobywać praktyczną wiedzę o zagadnieniach Przemysłu 4.0 oraz najbardziej innowacyjnych narzędziach na rynku. Na najlepszych czeka możliwość stałego zatrudnienia w firmie.

– Nie spodziewałam się, że uda mi się dostać do programu. Jeszcze miesiąc temu zastanawiałam się, co będę robić po zdobyciu dyplomu – mówi uczestniczka EcoStruxure Academy z Polski. – Liczę na to, że ten staż nie tylko pozwoli mi na własne oczy zobaczyć, jak wygląda praca z nowoczesnymi technologiami, ale też zyskam realny wpływ na to, co robi Schneider Electric. Udział w projektach, które rzeczywiście zmieniają nasze otoczenie – tego właśnie nie mogę się doczekać!

Ze Schneider Electric po Europie

Tegoroczna edycja programu EcoStruxure Academy „Power & Buildings” to okazja do zdobycia doświadczenia m.in. z zakresu procesów HVAC, dystrybucji i zarządzania energią, technologii sieciowych oraz narzędzi do zarządzania bazami danych.

Częścią stażu jest odwiedzanie placówek oraz centrów R&D Schneider Electric w całej Europie, a także czynny udział w codziennej pracy przy realizacji projektów. Uczestnicy będą mieli możliwość kontaktu z klientami, nabycia doświadczenia biznesowego i poznania perspektywy osób, które wykorzystują produkty Schneider Electric na co dzień w zarządzaniu energią oraz automatyką.

EcoStruxure sercem firmy

– Tworząc EcoStruxure Academy, chcemy zapewnić miejsce do rozwoju dla ambitnych i pomysłowych osób, które chcą zmieniać świat. Kształcąc ich i wspierając ich kreatywność, jednocześnie umożliwiamy zdobycie cennego doświadczenia zawodowego – wyjaśnia Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric. – Wierzymy, że dzięki temu studenci będą chcieli kontynuować z nami współpracę i staną się naszymi naturalnymi ambasadorami.

To kolejna inicjatywa Schneider Electric skierowana do studentów i absolwentów kierunków takich jak automatyka, mechatronika i robotyka. Udział w niej biorą mieszkańcy Polski, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Izraela, Rumunii, Słowacji oraz Węgier. Celem tego rocznego programu jest wykształcenie specjalistów od Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), którzy będą zarządzać platformą EcoStruxure – flagowym systemem Schneider Electric w dziedzinie automatyki przemysłowej.

O Schneider Electric

Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle.

Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.

www.schneider-electric.pl

Marek Mysłek

Dyskusja (0 komentarzy)