Aktualności
Życie akademickie
17 Lipca
Opublikowano: 2019-07-17

Najnowsza aplikacja mobilna UMCS GUIDE

Aplikacja mobilna UMCS GUIDE przeznaczona jest dla studentów i pracowników zagranicznych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej oraz obcokrajowców przebywających w Lublinie.

Stanowi ona nowoczesne zaspokojenie podstawowych potrzeb informacyjnych cudzoziemców. Głównym jej celem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania i poruszania się po mieście oraz kampusie akademickim. UMCS GUIDE zawiera podstawowe dane na temat uniwersytetu i Lublina. Użytkownicy znajdą w niej informacje dotyczące bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej i psychologicznej, rozkład jazdy czy spis popularnych restauracji. Dzięki aplikacji będą mogli poznać najciekawsze miejskie atrakcje, miejsca kultury, rozrywki i rekreacji. Na bieżąco otrzymują powiadomienia o aktualnych wydarzeniach odbywających się na uczelni, w mieście i kraju. Cudzoziemcy mają też dostęp do aktualnego kursu walut i prognozy pogody. Ciekawą i przydatną funkcją są również powiadomienia o polskich „słówkach dnia”.

Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w angielskiej wersji językowej. Powstała w ramach programu „Welcome to Poland” finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, projekt pt. „Foreigners@UMCS – kompleksowy zespół działań i rozwiązań systemowych zorientowanych na usprawnienie oraz wzmocnienie instytucjonalne UMCS w zakresie obsługi studentów i kadry z zagranicy”.

Aplikację UMCS GUIDE można pobrać ze sklepów: App Store https://apps.apple.com/pl/app/umcs-guide/id1460001587 oraz Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.umcs.guide

Aneta Adamska

Dyskusja (0 komentarzy)