Dwa odcinki miniserialu „Nauka do potęgi” kręconego z udziałem wrocławskich naukowców zostały nominowane do finału konkursu Grand Video Awards 2022. Do 12 października można oddawać głosy na tę produkcję w konkursie o Nagrodę Widzów.
Grand Video Awards to ogólnopolski konkurs twórców wideo w sieci organizowany przez magazyn „Press”. Nagradzani są w nim najbardziej kreatywni, oryginalni autorzy. Inicjatywa promuje także najlepszą twórczość wideo w polskim internecie. W jury konkursu zasiadają specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy z dziedziny produkcji telewizyjnej, filmowej i internetowej, eksperci z agencji reklamowych i dyrektorzy zarządzający uznanych marek. W tym roku do finału zakwalifikowano 53 filmy.
Na nagrody główne i Nagrodę Widzów mają szanse dwa odcinki serialu Politechniki Wrocławskiej „Nauka do potęgi”. W inauguracyjnym zatytułowanym „Wyzwania współczesnej architektury” (startuje w kategorii Branded Content) prof. Jan Bliszczuk z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz dr inż. arch. Jerzy Łątka z Wydziału Architektury opowiadają o tym, jakie budynki i obiekty infrastruktury będziemy stawiać w przyszłości, pokazując, w jakim kierunku może pójść architektura w kolejnych dziesięcioleciach.
Z kolei w szóstym odcinku pt. „A jeśli Ziemia to za mało?” (nominowany w kategorii Edukacja, nauka, technika) prof. Jan Dziuban z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów oraz dr inż. Katarzyna Łuszczek z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii tłumaczą m.in. dlaczego wysyłamy w kosmos laboratoria wielkości termosu i przewidują, czy w przyszłości będziemy wydobywać miedź i inne surowce z planetoid.
Głosy na oba w konkursie o Nagrodę Widzów można oddawać do 12 października na stronie internetowej konkursu Grand Video Awards. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszeni 13 października.
„Nauka do potęgi” to sześcioodcinkowy miniserial Politechniki Wrocławskiej zrealizowany przez wrocławskie studio Camera Nera. Swoją premierę miał w listopadzie 2021 r. na kanale Youtube uczelni i na jej profilu facebookowym. Wszystkie odcinki można obejrzeć na serial.pwr.edu.pl.
źródło: PWr