Aktualności
Życie akademickie
21 Lutego
ZTT „Impetus”
Opublikowano: 2018-02-21

Nauka tańca towarzyskiego w ZTT UMCS „Impetus”

Zespół Tańca Towarzyskiego UMCS „Impetus” zaprasza studentów do nauki tańca towarzyskiego. Uczestnictwo w zajęciach to doskonała okazja, aby w przyjemny i przystępny sposób nauczyć się podstawowych figur i kroków tanecznych.

Zajęcia prowadzone będą w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”. Grupa rozpoczynająca przygodę z tańcem będzie miała lekcje w poniedziałki o godz. 18:30, zaś grupa kontynuująca naukę (warunkiem uczestnictwa jest ukończony kurs tańca towarzyskiego) – w poniedziałki o godz. 17:00.

Zapisy na zajęcia trwają do 2 marca 2018 r. lub do wyczerpania limitu miejsc. Aby się zapisać, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej Akademickiego Centrum Kultury.

Pierwszeństwo uczestnictwa w zajęciach nowej grupy mają studenci I oraz II roku UMCS rozpoczynający naukę na uczelni. Osoby kształcące się w UMCS są zwolnione z opłat za zajęcia. Żaków z innych uczelni obowiązuje opłata w wysokości 80 zł za semestr.

ZTT „Impetus” powstał w 1984 roku i od początku swej działalności związany jest z ACK UMCS „Chatka Żaka”. Działalność zespołu cieszy się dużą popularnością wśród studentów i sympatyków tańca, gdyż zapewnia wszystkim doskonałą zabawę i miłą atmosferę podczas zajęć oraz naukę pod fachowym okiem nauczycieli tańca. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Violetta Dryło.

Formacja taneczna składa się z kilku grup wykonawców oraz prezentuje barwne i dynamiczne widowiska muzyczno-taneczne, na które składają się tańce towarzyskie: standardowe, jak walc angielski, tango, fokstrot, quickstep oraz walc wiedeński; latynoamerykańskie, czyli cha-cha, samba, rumba, paso doble oraz jive.

Katarzyna Kozielewicz

Dyskusja (0 komentarzy)