Aktualności
Życie akademickie
11 Stycznia
Opublikowano: 2017-01-11

Naukowcy w rankingu

Branżowy portal waszaturystyka.pl po raz pierwszy w naszym kraju stworzył ranking najbardziej znaczących osób działających na rzecz polskiej turystyki w minionym roku. Zamierzeniem twórców było wyróżnienie ludzi, którzy wywarli największy wpływ na polski rynek turystyki, przyczyniając się w istotny sposób do jego rozwoju.

Wśród wyróżnionych znalazły się między innymi Ewa Dziedzic i Magdalena Kachniewska z Katedry Turystyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pierwszą z nich, jako renomowanego eksperta doceniono za wyznaczanie kierunków rozwoju turystyki w Polsce, druga zaś znalazła uznanie w oczach jury za zasługi w modelowaniu koncepcji naukowych, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych technologii, rachunku satelitarnego w turystyce, odpowiedniego kształcenia kadr oraz wsparcia rozwoju systemu POT (Polska Organizacja Turystyczna) – ROT (Regionalne Organizacje Turystyczne) – LOT (Lokalne Organizacje Turystyczne).

Na słowa uznania zasłużył również Grzegorz Gołembski z Katedry Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którego dotychczasowy dorobek naukowy istotnie zmienia charakter polskiej turystyki, wpływając na jej ciągły progres i doskonalenie.

az

(źródło: www.waszaturystyka.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)