Aktualności
Życie akademickie
01 Kwietnia
Opublikowano: 2022-04-01

NAWA rozszerza działania w ramach programu „Solidarni z Ukrainą”

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej rozszerza wachlarz działań na rzecz studentów z Ukrainy. Wszystko po to, by zapewnić pomoc jak największej liczbie osób uciekających przed wojną. Wszystko pod hasłem: „Solidarni z Ukrainą”.

Ze względu na wojnę w Ukrainie oraz w poczuciu solidarności z tamtejszym środowiskiem akademickim i naukowym Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej podjęła w ramach rządowej inicjatywy szereg działań wspierających osoby chcące podjąć studia w Polsce. Dzięki programowi „Solidarni z Ukrainą” studenci i doktoranci zza wschodniej granicy zyskali możliwość różnych form kształcenia. Teraz zakres wsparcia został rozszerzony o kierunek lekarsko-dentystyczny i możliwość organizacji kursów językowych w ramach działań uczelni nadzorowanych przez Ministra Zdrowia. Zwiększono także kwotę środków finansowych dla uczelni nadzorowanych przez Ministra Zdrowia.

W związku ze zmianami wydłużony zostaje nabór wniosków – potrwa do 4 kwietnia.

Programem są objęci obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 roku i którzy:

  •  byli studentami ukraińskich uczelni w roku akademickim 2021/2022 lub
  •  odbywali na Ukrainie studia doktoranckie (aspirantura) w roku akademickim 2021/2022.

Szczegóły naboru dostępne są w ogłoszeniu o naborze wniosków do programu.

Informacje na temat wsparcia dla studentów i doktorantów oraz szczegóły inicjatywy „Solidarni z Ukrainą” dostępne są na stronie NAWA: www.nawa.gov.pl, a także na dedykowanym kanale: ukraina.nawa.gov.pl.

MK, źródło: NAWA

Dyskusja (0 komentarzy)