Aktualności
Życie akademickie
18 Grudnia
Opublikowano: 2023-12-18

O leczeniu nerwicy lękowej

Jakich metod użyć, aby skutecznie leczyć nerwicę i na jakie objawy zwrócić uwagę, żeby jak najszybciej zgłosić się do specjalisty – o tym będzie mowa podczas kolejnego wykładu z cyklu „Przybij piątkę nauce”, który odbędzie się w najbliższą środę, 20 grudnia.  

Hasło przewodnie V odsłony cyklu organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to „Wyzwania cywilizacyjne”. W tym roku zaproszeni goście przedstawiają najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego.

Kolejny wykład dotyczyć będzie nerwicy lękowej. Lek. Marzena Trąd odpowie m.in. na pytania, jak rozpoznać u siebie cechy zaburzeń lękowych, nerwicy lękowej, lęku panicznego czy innych zaburzeń nerwicowych.

Takie zaburzenia często powodują, że przestajemy funkcjonować, wypadamy z naszych ról społecznych, zawodowych i rodzinnych, gdyż nerwica i jej gwałtowne objawy zamykają nas w czterech ścianach mieszkania. Opowiem również, dlaczego farmakologia jest bardzo skuteczną i bardzo bezpieczną metodą leczenia zaburzeń nerwicowych. Nowa era nowych leków powoduje, że możemy się uczyć, prowadzić samochody, pojazdy mechaniczne, nie tyjemy, nie jesteśmy senni. Ogólnie dobrze funkcjonujemy. Natomiast napady lęku powodują dysfunkcję, która często wpływa na pojawianie się innych zaburzeń psychicznych, jak np. zaburzenia depresyjne. Trwanie w lęku nie jest dobre – mówi lek. Marzena Trąd.

Prelegentka podpowie również, jakich metod użyć, aby skutecznie leczyć nerwicę i na jakie objawy zwrócić uwagę, żeby jak najszybciej zgłosić się do specjalisty.

Jej wykład odbędzie się w środę, 20 grudnia, o godz. 18:00. Transmisja na kanale YouTube WSIiZ. 

W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Patronem medialnym cyklu jest „Forum Akademickie”.

GaL 

Dyskusja (0 komentarzy)