Aktualności
Życie akademickie
07 Stycznia
Opublikowano: 2019-01-07

Noc Biologów 2019 na UMCS

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS oraz Ogród Botaniczny UMCS organizują kolejną edycję „Nocy Biologów 2019” –  wykłady, warsztaty i ćwiczenia laboratoryjne, przybliżające wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Wydarzenie odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) w godz. 15:00-22:00 w dwóch miejscach: siedzibie Wydziału BiB (ul. Akademicka 19, Lublin) oraz Ogrodzie Botanicznym UMCS (ul. Sławinkowska 3, Lublin).

Uroczyste otwarcie Nocy Biologów 2019 odbędzie się 11 stycznia br. o godzinie 15:00 w holu na parterze budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS. Otwarcie imprezy połączone będzie z wernisażem wystawy fotograficznej pt. „Zdjęcie Miesiąca”.

Oferta tegorocznej Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest bardzo bogata. Na zwiedzających czeka wiele wykładów, wystaw, zajęć laboratoryjnych, warsztatów i pokazów. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych doświadczeniach, samodzielnie wykonać preparat mikroskopowy, obejrzeć i policzyć niewidzialne mikroorganizmy, zapoznać się z tajnikami pracy biologa w terenie, a także wziąć udział w warsztatach fotograficzno-przyrodniczych. Ciekawą atrakcją dla zwiedzających będzie również fitochemiczny escape room.
Wiele z zaplanowanych zajęć umożliwi uczestnikom wstęp do laboratoriów i własnoręczne wykonywanie doświadczeń. Organizatorzy wydarzenia chcą udowodnić, że biologia jest ciekawa nie tylko dla wtajemniczonych. Niesamowicie szybki rozwój nauk związanych ze zdrowiem i kondycją człowieka, z genetyką, biotechnologią zmusza do nieustannego uzupełniania wiedzy. Cząstkę tej wiedzy pragną przekazać podczas Nocy Biologów, a przy okazji wzbudzić chęć do jej ustawicznego pogłębiania.

To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają uczestników Nocy Biologów 2019. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, młodzież szkolną (w grupach zorganizowanych i indywidualnie), zarówno starszych jak i młodszych mieszkańców Lublina. Każdy z uczestników wydarzenia na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz program znajdują się na stronie internetowej: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=lublin

Z kolei tegoroczna edycja Nocy Biologów w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się pod hasłem „Biologia dla Zdrowia”. 11 stycznia br. pracownicy Ogrodu przygotowali dla uczestników wiele ciekawych zajęć oraz warsztatów. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładach Pożytki z roślin oraz Niezłe ‘ziółka’ z kolekcji roślin użytkowych, czyli charakterystyka, zastosowanie i ich wpływ na organizm człowieka, odbyć podróż do świata sukulentów i roślin tropikalnych oraz wziąć udział w wieczornym spacerze po ogrodowej szklarni w blasku świec.

Będzie to także okazja do poznania walorów leczniczych roślin zgromadzonych w kolekcjach Ogrodu, a najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu własnej „szklarni”.

Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym rozpoczną się o godzinie 16:00. Wszystkie atrakcje tego dnia są bezpłatne, a warunkiem udziału jest rejestracja i rezerwacja miejsca na stronie „Nocy Biologów”: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=lublin2

Beata Wielowińska-Pawlak

Dyskusja (0 komentarzy)