Aktualności
Życie akademickie
07 Stycznia
Opublikowano: 2019-01-07

Noc Biologów 2019 na US

11 stycznia Wydział Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na Noc Biologów, ogólnopolskie przedsięwzięcie, po raz ósmy organizowane przez US.

Ile w nas wody, a ile tłuszczu? Co nas kręci w nosie? Czy robaki mogą nas zjeść? Dlaczego śmiech odchudza i leczy? Odpowiedzi na te pytania organizatorzy będą po raz kolejny szukać z uczestnikami Nocy Biologów.

Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska. W programie realizowanym przez Wydział Biologii US zaplanowano kilkadziesiąt wyjątkowych wydarzeń:  interesujące pokazy, inspirujące warsztaty, niezmiernie ciekawe laboratoria, zajmujące wykłady, a także wystawy, konkursy i inne ciekawostki.

Szczegółowy program wydarzenia oraz więcej informacji na temat projektu na stronie internetowej http://nocbiologow.usz.edu.pl/.

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, na większość zajęć obowiązuje rezerwacja telefoniczna.

Noc Biologów rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 17:30. Tajniki biologii zgłębiać będziemy na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c.

Karolina Płotnicka-Błach

Dyskusja (0 komentarzy)