Aktualności
Życie akademickie
10 Stycznia
Opublikowano: 2018-01-10

Noc Biologów na UKW

Już po raz piąty Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy włącza się w ogólnopolskie wydarzenie, jakim jest Noc Biologów. W piątkowe popołudnie, 12 stycznia, lokalna społeczność będzie miała okazję uczestniczyć w licznych warsztatach, pokazach i wykładach przygotowanych zarówno przez pracowników, jak i studentów Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW. Głównym celem Nocy Biologów jest popularyzacja nauki.

W godzinach od 15.00 do 19.00 w kilku obiektach UKW odbędą się zajęcia, podczas których m.in. można będzie dowiedzieć się o otaczającym nas mikroświecie widzianym przez mikroskop, o drobnoustrojach/mikrobach, których nie koniecznie musimy się bać, o mleku, o drzewach i lasach polskich oraz o życiu w lasach tropikalnych, o 482 gatunkach pszczół żyjących w Polsce oraz ich krewnych, także o innych owadach, o drożdżach, o toksynach zbierających się w naszych organizmach i jak sobie z nimi radzić, o zjawisku osmozy – wędrującej wody czy o programie PowerLab, umożliwiającym zaglądanie w głąb organizmów za pomocą komputera.

Oferta skierowana jest do każdego odbiorcy od poziomu szkoły podstawowej, przez gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i licea, po osoby dorosłe. Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.nocbiologow.pl.

Sławek Łaniecki

Dyskusja (0 komentarzy)