Aktualności
Życie akademickie
05 Października
Opublikowano: 2021-10-05

Noc Innowacji na Politechnice Wrocławskiej

O roli sztucznej inteligencji w rozwoju nauki, matematyce jako orężu w walce z pandemią, druku 3D, a także… o inwestowaniu – w ramach Nocy Innowacji 2021 na Politechnice Wrocławskiej przygotowano wykłady, prezentacje i prelekcje, zarówno online, jak i stacjonarnie. Wstęp na wszystkie gratis, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie zaplanowano na najbliższą sobotę 9 października. Naukowcy z PWr przygotowali w sumie osiem wydarzeń, z których trzy odbędą się stacjonarnie.

Jarosław Gruszka z Wydziału Matematyki opowie o najistotniejszych aspektach inwestowania („O inwestowaniu w akcje… i nie tylko”), Bartosz Kawa z Wydziału Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki odkryje tajemnice druku 3D („Precyzyjny druk 3D”), zaś dr hab. Janusz Szwabiński z Wydziału Matematyki wyjaśni, jak można wykorzystać matematykę do walki z pandemią („Jak śledzić pandemię i nie zwariować, czyli o matematycznym modelowaniu epidemii”).

W sieci będzie można natomiast posłuchać wykładów: dr hab. inż. Elżbiety Wojaczyńskiej z Wydziału Chemicznego („Rola sztucznej inteligencji w chemii i chemii w sztucznej inteligencji”), dr. inż. Grzegorza Serafina z Wydziału Matematyki („Grafo-mania”), dr Dominiki Pilarczyk z Wydziału Matematyki („Czy matematyka może być orężem w walce z epidemią?”), mgr. inż. Macieja Skowrona z Wydziału Elektrycznego („Sztuczna inteligencja w systemach diagnostycznych układów napędowych”) i dr. hab. inż. Andrzeja Sikory z Wydziału Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów („Metrologia Niewidzialnego”).

Udział w festiwalowych wydarzeniach jest darmowy. Na poszczególne pokazy obowiązują zapisy, które prowadzone są do piątku, 8 października, do godz. 13:00. Więcej informacji na stronie internetowej Politechniki Wrocławskiej.

źródło: PWr

Dyskusja (0 komentarzy)