Jaka jest dojrzałość cyfrowa polskich podmiotów administracji publicznej? Jaka przyszłość czeka aplikacje mobilne? Jakie formy kontaktu z kulturą można znaleźć w Internecie i w czym mogą być atrakcyjniejsze od tych rzeczywistych? – na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas tegorocznej Nocy Innowacji na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Wydarzenie odbędzie się 9 października w formule online.
Wydział Zarządzania UŁ już po raz trzeci reprezentuje łódzkie środowisko akademickie na ogólnopolskim festiwalu cyfryzacji Digital Festival. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny! W tym roku organizatorzy zapraszają na trzy webinary realizowane we współpracy z firmami i instytucjami publicznymi.
HARMONOGRAM WYDARZEŃ
18:00–19:00 „Czas cyfrowej złożoności”
Technologie cyfrowe stały się bez wątpienia siłą napędową współczesnego świata i chyba nikt już nie ma wątpliwości, że warto z nich korzystać. Co więcej, nie są one już tylko domeną biznesu 4.0. Coraz bardziej istotne jest ich znaczenie dla dalszej ewolucji podmiotów administracji publicznej, co otwiera dyskusję nad tym, jak zrobić to skutecznie z jednej strony integrując potrzeby i oczekiwania różnych grup interesariuszy, z drugiej optymalizując ponoszone koszty.
Odpowiedzi na te pytania udzielą eksperci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, PKO Banku Polskiego, Państwowego Instytutu Badawczego – NASK oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Spotkanie poprowadzą dr Dominika Kaczorowska-Spychalska (Centrum Mikser Inteligentnych Technologii Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego) i dr Krzysztof Jędrzejewski (Zakład Ubezpieczeń Społecznych). Więcej informacji i zapisy: https://bit.ly/3kcs1Vu.
19:30–20:30 „Konsument nowoczesny i bezpieczny – alternatywna rzeczywistość wirtualna”
Współczesna rzeczywistość wymusza na nas poszukiwanie nowych form spędzania wolnego czasu, alternatywnych wobec przebywania w tłumnych miejscach. Jest to ważne zarówno wtedy, gdy w gospodarce panuje lockdown, kiedy izolacja jest obowiązkowa, jak i wtedy, gdy nie mamy czasu i możliwości, aby spędzać czas poza domem. To jeden z dwóch wymiarów bezpieczeństwa – troska o zdrowie. Bezpieczeństwo oznacza jednak także ochronę własnych danych i środków finansowych w wirtualnej rzeczywistości. Świadomość i korzystanie z nowoczesnych, wirtualnych form spędzania czasu to też przejaw nowoczesności – ważny dla własnego samopoczucia i dla naszego wizerunku w oczach znajomych. W trakcie wykładu będzie można się dowiedzieć m.in.:
Szukasz ciekawych rozwiązań, kiedy masz dużo wolnego czasu albo tylko chwilę na relaks? Chcesz zobaczyć, jaką alternatywę oferuje świat wirtualny? Chcesz się chronić i jednocześnie rozwijać? Webinar poprowadzi dr Kamila Szymańska z Katedry Marketingu. Więcej informacji i zapisy: https://bit.ly/2XoKUM1.
21:00–22:30 „Dlaczego marki i klienci pokochali aplikacje? – różne spojrzenia”
Aplikacje mobilne intrygują i angażują. Korzystamy z nich coraz częściej, w różnych sytuacjach. Cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedsiębiorstw, jak i klientów. Podczas rozmowy eksperci zajmujący się marketingiem cyfrowym i technologiami zastanowią się, dlaczego aplikacje mobilne są tak popularne i jakie są ich możliwości rozwoju.
Aplikacje mobilne wpływają na wiele obszarów działalności biznesowej – budują lojalność klientów i prowadzą do wzrostu sprzedaży, ułatwiają zarządzanie projektami, wspomagają komunikację wewnętrzną i z konsumentami, gromadzą dane, dzięki którym przedsiębiorstwo może usprawniać procesy, wprowadzać innowacje, udoskonalać produkty i usługi.
Na te pytania odpowiedzą Szymon Bukowicz i Igor Pietrzak, na co dzień łączący klientów z markami. Opowiedzą o procesie powstawania aplikacji mobilnych i wprowadzą do świata technologii na wyciągnięcie ręki. Spotkanie poprowadzi Karolina Kołat, studentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Więcej informacji i zapisy: https://bit.ly/3nzOyxy.
Więcej o wydarzeniu i zapisy na stronie: https://bit.ly/3Eo3VPp.
źródło: UŁ