Aktualności
Życie akademickie
16 Września
Opublikowano: 2019-09-16

Noc Innowacji na Wydziale Zarządzania UŁ

5 października 2019 w godzinach wieczornych na Wydziale Zarządzania UŁ odbędą się wydarzenia zorganizowane w ramach ogólnopolskiego Festiwalu Cyfryzacji. W programie są warsztaty dotyczące robotów, inteligentnych miast, gra komputerowa i seminarium. Udział jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Wydział Zarządzania UŁ jest rozpoznawalny dzięki wybitnym ekspertom naukowym, aktywnej współpracy z biznesem i instytucjami publicznymi, innowacyjnym przedsięwzięciom oraz przedsiębiorczemu i efektywnemu zarządzaniu. Stale się rozwija i dopasowuje do potrzeb rynkowych, aktualizując programy nauczania oraz wprowadzając nowe kierunki studiów. Jednym z najnowszych kierunków w ofercie jest cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie i to tej tematyki dotyczyć będzie wydziałowa Noc Innowacji.

Wydarzenia zostały zaplanowane tak, aby każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie. Wśród prowadzących pojawią się m.in. członkowie międzynarodowego Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją, które działa przy Wydziale Zarządzania UŁ. Obszarami działalności naukowej Centrum są m.in. badanie wpływu sztucznej inteligencji na zarządzanie i organizacje, zarządzanie przedsiębiorstwem cyfrowym i wirtualnym zespołem, cyberbezpieczeństwo.

Noc Innowacji na Wydziale Zarządzania UŁ – program wydarzeń:

„Mój przyjaciel Robot” – warsztaty dla dzieci, godz. 18.00 – 19.30

Podczas warsztatu łączącego rozrywkę z nauką, najmłodsi uczestnicy będą rysowali własne roboty oraz zaprojektują ich funkcje. Wydarzenie ma na celu wzbudzenie w dzieciach zainteresowania robotami i automatyką, a także podkreślenie nadrzędnej roli więzi międzyludzkich.

„Future Time Traveller” – gra komputerowa dla młodzieży, godz. 17.00 – 20.00

Uczestnicy będą mogli zagrać w sieciową grę komputerową powstałą w ramach projektu Future Time Traveller, którego głównym celem jest wykorzystanie środowiska wirtualnej rzeczywistości i gier komputerowych opartych o scenariusze do przygotowania przyszłych pokoleń na wyzwania rynku pracy.

„Innowacyjne i inteligentne miasto” – warsztaty dla młodzieży, godz. 19.30 – 21.00

Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, czym jest inteligentne, innowacyjne miasto, poznają możliwości wykorzystania zaawansowanych technologii ułatwiających życie mieszkańcom oraz stworzą ramy projektu miejskiego, wpisującego się w koncepcję smart city.

Seminarium „Human & Technologies”, godz. 17.00 – 20.00

Uczestnicy będą się zastanawiać, jak wygląda polski digital dream, oceniając poziom przygotowania Polski do wyzwań transformacji cyfrowej, poprzez pryzmat doświadczeń naszych ekspertów – przedstawicieli świata biznesu. Spotkają się też ze startupami, poszukując odpowiedzi na pytanie o to, jaka jest ich rola w kreowaniu kultury innowacji wobec wyzwań technologii cyfrowych i świata VUCA (zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność). A na koniec przyjrzą się wspólnie potencjalnym scenariuszom transformacji cyfrowej, balansując między humanizmem a dataizmem.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat Nocy Innowacji na Wydziale Zarządzania UŁ, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie https://bit.ly/33IyuwW

Marta Górecka

Dyskusja (0 komentarzy)