Aktualności
Życie akademickie
04 Marca
Opublikowano: 2019-03-04

Noc Sów na UMCS

Noc Sów – wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom – rozpocznie się 16 marca br. o godzinie 16:30 na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS (ul. Akademicka 19, Lublin) i potrwa do 17 marca br.

W pierwszej części wydarzenia odbędą się warsztaty, podczas których będzie można dowiedzieć się, jakie gatunki tych ptaków żyją w Polsce i w Lublinie, czym żywią się sowy, czy wszystkie są aktywne tylko nocą oraz jak można chronić te ptaki. Będzie też sporo atrakcji dla najmłodszych, wśród nich nauka wydawania sowich odgłosów, konkurs wiedzy o sowach, gry i zabawy związane z ptasią tematyką. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z literaturą ornitologiczną lub wziąć do ręki sprzęt biologa terenowego, a nawet pogłaskać sowę. Wszyscy zainteresowani będą mogli także porozmawiać z profesjonalnymi ornitologami.

Drugą część wydarzenia będą stanowić nocne wycieczki (zarówno 16 marca jak i 17 marca). Każda z nich rozpocznie się o godzinie 20:15 na pętli autobusowej przy ul. Filaretów. Nocna wyprawa do Starego Gaju zapewni dreszczyk emocji: będzie można przekonać się, jak wygląda nocne życie lasu i czy przyroda budzi się już do życia, a przede wszystkim usłyszeć i zobaczyć sowy w ich naturalnym środowisku.

Organizatorem Nocy Sów na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest Studenckie Koło Naukowe Biologów UMCS.

Zapisy na wydarzenie i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.nocsow.pl oraz www.facebook.com/sknbumcs.
Noc Sów to wydarzenie odbywające się corocznie w marcu w wielu miejscach Polski, organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. Wydarzenie ogólnopolskie odbędzie się 23/24 marca br.

Beata Wielowińska-Pawlak

Dyskusja (0 komentarzy)