Aktualności
Życie akademickie
09 Września
Źródło: archiwum prywatne
Opublikowano: 2021-09-09

Nowa prezes ELSA Poland

Julia Zybert, studentka Uniwersytetu Łódzkiego, będzie przez najbliższy rok kierować Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Poland. Zastąpiła na stanowisku prezesa Jakuba Boguckiego.

European Law Students’ Association (ELSA) to największe, niezależne, niepolityczne stowarzyszenie non-profit zrzeszające studentów oraz absolwentów kierunków prawniczych i administracyjnych. Jego celem jest wspieranie systemu edukacji prawnej i podwyższanie kwalifikacji studentów prawa i młodych prawników, promowanie postaw obywatelskich i popieranie poczucia odpowiedzialności społecznej oraz kształtowanie światopoglądów otwartych na współpracę międzynarodową. Dewizą organizacji jest „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową”.

ELSA obecna jest w 44 krajach w Europie, działając w sieci poprzez Grupy Narodowe i Lokalne pod przewodnictwem Zarządu Międzynarodowego (International Board) z siedzibą w Brukseli. Zrzesza blisko 50 tys. członków. Polska jest jednym z założycieli organizacji powstałej w 1981 roku.

Od 1 sierpnia stanowisko prezesa polskiego oddziału ELSA objęła Julia Zybert, studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wcześniej kierowała łódzkimi strukturami ELSA oraz była wiceprezesem ds. międzynarodowego programu wymiany praktyk studenckich w ELSA Łódź. Zapowiedziała, że w trakcie swojej kadencji będzie chciała m.in. kontynuować edukację prawną społeczeństwa.

Naszym celem jest uświadamianie społeczeństwa na tematy związane z kwestiami prawnymi i sytuacją prawną w naszym państwie. Powołaliśmy Komitet Prawny, którego działalność nadal będzie rozwijana – mówiła w wywiadzie dla www.legalbusiness.pl.

W Polsce ELSA skupia ponad 1200 studentów prawa i młodych prawników zrzeszonych na 23 wydziałach prawa i administracji w 15 ośrodkach akademickich: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Zielonej Górze. Status obserwatora przy ELSA Poland posiada ELSA Słupsk.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)