Aktualności
Życie akademickie
03 Grudnia
Źródło: w.prz.edu.pl
Opublikowano: 2018-12-03

Nowe laboratorium na Politechnice Rzeszowskiej

W Katedrze Elektrotechniki i Podstaw Informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej uruchomiono laboratorium firmy Phoenix Contact. To efekt umowy o przystąpieniu uczelni do międzynarodowego programu EduNet, do którego należą renomowane szkoły wyższe — z kraju i zagranicy.

Nowa pracownia jest wyposażona w sprzęt laboratoryjny z obszaru sterowania procesami produkcyjnymi. Oficjalnego otwarcia dokonali dr hab. inż Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej i kierownik Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki, a także Maciej Merek, prezes firmy Phoenix Contact.

Program EduNet stanowi platformę przepływu wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim uczelniami oraz partnerską firmą Phoenix Contact. Jego ważnym celem jest tworzenie sieci podobnie wyposażonych laboratoriów, promocja rozwiązań technologicznych Phoenix Contact, stałe podnoszenie poziomu kształcenia inżynierów automatyków poprzez profesjonalne szkolenia kadry dydaktycznej. Założenia programu obejmują także wymianę studentów, prowadzenie wspólnych projektów studenckich podczas ich okresowych studiów za granicą na uniwersytetach partnerskich, a także wzajemne wizyty kadry profesorskiej.

Firma Phoenix Contact poprzez międzynarodową sieć uczelni wyższych w ramach programu EduNet wspiera wymianę i współpracę między uczelniami i przemysłem w różnych obszarach elektrotechniki i automatyki. Sieć ta umożliwia zintegrowanie wiedzy użytkowników i producentów z branży techniki automatyzacji w programie nauczania. Stworzone wspólnie laboratoria pomagają studentom w rozpoczęciu kariery zawodowej. W programie EduNet współpracują ze sobą uczelnie z Niemiec, Turcji, Węgier, Austrii, Czech, Polski, a także Chin i Kanady.

Źródło: PRz

Dyskusja (0 komentarzy)