Aktualności
Życie akademickie
06 Grudnia
Źródło: www.fut.edu.pl
Opublikowano: 2021-12-06

Nowe władze Forum Uczelni Technicznych

Aleksandra Żmuda-Trzebiatowska z Politechniki Koszalińskiej została wybrana na przewodniczącą Forum Uczelni Technicznych. Zastąpi na tym stanowisku Paulę Leśniewską z Politechniki Łódzkiej. 

Nowe władze na kadencję 2022 wyłoniono w miniony weekend podczas Sesji Sprawozdawczo-Wyborczej Forum Uczelni Technicznych. Jako czternasta w historii organizacji zasiądzie 1 stycznia w fotelu jej przewodniczącego. Jest drugą osobą na czele FUT wywodzącą się z Politechniki Koszalińskiej – w 2013 roku funkcję tę pełnił Andrzej Świątek.

Studiuje logistykę na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Od początku studiów angażuje się w działalność, m.in. Parlamentu Studentów PK (od lipca 2020 r. jest jego przewodniczącą). Zasiadała także w Radzie Studentów WNE PK (od października 2019 do lipca 2020 r. była przewodniczącą). Reprezentuje studentów w uczelnianym Senacie. W kończącej się kadencji była członkiem Prezydium FUT.

Do Prezydium FUT zostali wybrani:
  • Michał Rodowski z Politechniki Warszawskiej;
  • Piotr Gul z Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza;
  • Bartosz Wiszniowski z Politechniki Wrocławskiej;
  • Klaudia Jodłowska ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej;
  • Wiktoria Jasek z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
  • Justyna Gołąbek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Forum Uczelni Technicznych jest komisją branżową Parlamentu Studentów RP. Powstało w 2006 roku. Zrzesza 28 samorządów studenckich i 2 samorządy stowarzyszone uczelni technicznych, na których kształci się w sumie około 350 tys. studentów. Do zadań Forum należy m.in. rozwijanie współpracy i umacnianie więzi między studentami, reprezentowanie środowiska studenckiego uczelni technicznych, wyrażanie opinii w sprawach dotyczących ogółu studentów, w tym opiniowanie aktów prawnych, wspieranie samorządności studenckiej. Sztandarowymi projektami FUT są: POLIgon – obóz szkoleniowy dla działaczy samorządowych (w tym roku odbyła się siódma edycja) oraz Konkurs Kół Naukowych KoKoN.

Mariusz Karwowski

Dyskusja (0 komentarzy)