Aktualności
Życie akademickie
28 Lutego
Opublikowano: 2017-02-28

Nowoczesny dostęp

Realizacją koncepcji cyfrowego udostępniania zasobów nauki zajmie się Biblioteka Główna Akademii Sztuki Wojennej, zwyciężczyni konkursu organizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Rozwoju. Wdrażana koncepcja obejmie digitalizację ponad 47 tys. zasobów bibliotecznych w okresie do 2020 roku.

W ramach projektu uruchomiony będzie Portal Bezpieczeństwa i Obronności, a za jego pośrednictwem użytkownicy otrzymają możliwość korzystania ze zbiorów zgromadzonych przez Bibliotekę Główną. Łatwiejszy dostęp pozwoli na swobodną eksploatację zgromadzonych zasobów zarówno studentom, doktorantom, pracownikom Akademii, jak również organom administracji publicznej i przedsiębiorcom wykonującym zadania na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Oprócz nich ze zdigitalizowanych zbiorów bibliotecznych skorzystają również historycy, muzealnicy czy pasjonaci i hobbyści zainteresowani historią wojskowości.

Realizowane przedsięwzięcie stanowi element aktywnej polityki Akademii Sztuki Wojennej, za cel stawiającej sobie kreowanie skutecznych metod zarządzania informacją i wiedzą w zakresie obronności i bezpieczeństwa, który to obszar stanowi większość zgromadzonych w Bibliotece Głównej zbiorów.

az

(źródło: akademia.mil.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)