Aktualności
Życie akademickie
21 Stycznia
Fot. Adrian Wykrota
Opublikowano: 2021-01-21

Nowy akademik na Morasku

Za dwa lata w kampusie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na poznańskim Morasku stanie nowy akademik. Docelowo ma w nim zamieszkać 400 studentów.

Właśnie ruszyły przygotowania do rozpoczęcia budowy nowego domu studenckiego UAM. Plac został już przekazany wykonawcy – firmie ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp. k. z Bydgoszczy. Roboty budowlane rozpoczną się, gdy tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Akademik powstanie obok Collegium Historicum, w sąsiedztwie obiektów Centrum Zaawansowanych Technologii. Jego budowa potrwa 2 lata.

Projekt architektoniczny akademika przygotowało biuro architektoniczne DEDECO Sp. z o.o. Został wybrany w 2019 roku w drodze konkursu. Według projektu w przyszłym domu studenckim znajdzie się 160 pokoi jednoosobowych wraz z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym, w tym na każdej kondygnacji jeden pokój dla osoby z niepełnosprawnością. Zaplanowano także 120 pokoi dwuosobowych z węzłem sanitarnym i aneksem kuchennym. Na każdej kondygnacji będzie też m.in. kuchnia z jadalnią i pralnia z suszarnią. W akademiku powstanie także m.in. stołówka, klub studencki, przedszkole, sklep minimarket i siłownia. Akademik będzie liczył 5 kondygnacji, w tym 4 mieszkalne. Koszt budowy szacowany jest na około 50 mln zł.

Obecnie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza posiada w Poznaniu pięć domów studenckich: Jowita, Hanka, Babilon, Jagienka i Zbyszko oraz Dom Akademicki przy ulicy Nieszawskiej. Oprócz tego do dyspozycji studentów są akademiki w Gnieźnie, Kaliszu i Słubicach.

źródło: UAM

Dyskusja (0 komentarzy)