Aktualności
Życie akademickie
27 Czerwca
Fot. MNiSW
Opublikowano: 2017-06-27

Nowy podsekretarz stanu w MNiSW

Dr hab. Sebastian Skuza (ur. w 1973 r.) zastąpił na stanowisku podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr hab. Teresę Czerwińską, która przeszła na podobne stanowisko w Ministerstwie Finansów.

Nowy wiceminister nauki jest doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych. Studiował finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej. Wykładał na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W swoim dorobku naukowym ma blisko 160 publikacji z zakresu instytucji finansowych i prawa finansowego.

Od 20 lat związany z instytucjami publicznymi oraz instytucjami rynku finansowego. Karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Finansów tuż po studiach, gdzie pełnił funkcję m.in. zastępcy dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego. Od 2007 roku związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, najpierw jako członek rady nadzorczej, a od 2012 r. jako dyrektor zarządzający BGK oraz dyrektor Biura Zgodności, a także wiceprezes Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego.

(mnisw)

Dyskusja (0 komentarzy)