Aktualności
Życie akademickie
30 Marca
Źródło: SAS
Opublikowano: 2022-03-30

Nowy program SAS dla studentów

Specjaliści data science od kilku lat znajdują się w centrum zainteresowania pracodawców i headhunterów. W dobie przyspieszonej cyfryzacji zapotrzebowanie na kompetencje analityczne rośnie w praktycznie każdej branży. SAS uruchamia darmowy program, który pozwoli adeptom analityki na szybki rozwój nowych umiejętności i postawienie pierwszych kroków na rynku pracy.

Data scientist, data engineer, data architect i ML engineer to zawody niezbędne dla rozwoju cyfrowej gospodarki. Zapotrzebowanie rynku na tego typu specjalistów wciąż rośnie. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, SAS wdraża globalną, bezpłatną platformę dla studentów SAS® Skill Builder for Students. Umożliwia ona rozwój zdolności analitycznych poprzez rozwiązywanie opracowanego zestawu zadań szkoleniowych i możliwość pracy na dedykowanym do tego oprogramowaniu. Potwierdzeniem zdobytej wiedzy i umiejętności jest, doceniany przez pracodawców, certyfikat.

Zapewniamy studentom szybki i sprawny sposób na poszerzenie wiedzy i rozwój kompetencji w obszarze zaawansowanej analityki i data science. To umiejętności, które zapewnią im lepszy start na rynku pracy. Uruchomienie platformy SAS Skill Builder for Students to kolejna inicjatywa, którą realizujemy, aby wspierać rozwój następnej generacji ekspertów technologicznych i łączyć pracodawców z kandydatami – mówi Lynn Letukas, dyrektor globalnego programu akademickiego w SAS.

SAS Skill Builder for Students wykorzystuje dane dotyczące różnorodnych branż i obszarów biznesowych, aby studenci mogli poznać ich specyfikę i zdobyć równie cenne doświadczenie eksperckie. Mogą oni również zdobyć jedną z najcenniejszych umiejętności umożliwiających odniesienie sukcesu na rynku pracy: posługiwanie się danymi (Data Literacy). W świecie pełnym dezinformacji i fake newsów umiejętność korzystania z danych, ich interpretowania i rozumienia ma kluczowe znaczenie. SAS Skill Builder for Students obejmuje dostęp do kursu Data Literacy Essentials, zawierającego praktyczne wskazówki w zakresie korzystania z danych i ich analizy, odkrywania znaczenia, podejmowania decyzji i prezentowania wyników. Kurs koncentruje się na etycznych wyzwaniach związanych z pracą z danymi. Etyka wykorzystania danych odnosi się do tego, czy odpowiedzialnie poszukujemy, interpretujemy i prezentujemy dane, w jakim stopniu uprzedzenia wpływają na sposób interakcji z danymi i jak możemy pracować z danymi w sposób bardziej odpowiedzialny.

Według Emsi Burning Glass, agregatora danych z rynku pracy, w ubiegłym roku znajomość technologii SAS pojawiła się jako wymagana kompetencja w ponad 143 tys. ogłoszeń o pracę. Dzięki progamowi SAS Skill Builder for Students użytkownicy otrzymują bezpłatny dostęp do:

  • oprogramowania analitycznego w chmurze: narzędzia dostępne w ramach pakietów SAS On Demand for Academics i SAS® Viya® for Learners;
  • e-learningu: kursy wspierające rozwój kompetencji w zakresie data literacy, analiz point and click, programowanie, wizualizacji danych, modelowania predykcyjnego i uczenia maszynowego;
  • ścieżek certyfikacyjnych upraszczających drogę do uzyskania certyfikatu data science i innych certyfikatów SAS;
  • zniżek na egzaminy certyfikacyjne dla osób, które się zarejestrują;
  • zasobów wspierających rozwój kariery, które inspirują uczniów i pomagają im odnieść sukces. Studenci mogą dowiedzieć się, co to znaczy być specjalistą w dziedzinie nauki o danych i analizy danych, jak się wyróżnić i nawiązać kontakt z pracodawcami oferującymi pracę zgodną z ich pasjami.

Aby wziąć udział w programie, wystarczy dokonać rejestracji na stronie sas.com/academic-programs. Do uzyskania dostępu do platformy niezbędna jest akademicka domena email.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)