Aktualności
Życie akademickie
12 Grudnia
Źródło: www.ug.edu.pl
Opublikowano: 2022-12-12

Nowy przewodniczący DFUP

Podczas posiedzenia Rady Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich wybrano zarząd na kadencję 2023. Na jego czele stanął Sebastian Barczak z Uniwersytetu Gdańskiego. 

Wybory władz DFUP odbyły się na początku grudnia we Wrocławiu. Nowym przewodniczącym został Sebastian Barczak z Uniwersytetu Gdańskiego, który zastąpił Dominika Delczyka z Uniwersytetu Wrocławskiego. Funkcje wiceprzewodniczącej będzie sprawowała Katarzyna Kowalik z Uniwersytetu w Białymstoku, zaś sekretarza – Bartosz Szymczak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Warto dodać, że w miniony weekend zarówno S. Barczak, jak i K. Kowalik weszli w skład nowego Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

W 2023 roku świętować będziemy 10-lecie Doktoranckiego Forum Uniwersytetów Polskich, które zostało założone właśnie na Uniwersytecie Gdańskim. Będzie to zatem powrót do macierzy i piękne spięcie klamrą pierwszej dekady działalności. Mam w głowie kilka planów z Gdańskiem w roli głównej, które chciałbym wcielić w życie – zapowiedział nowo wybrany przewodniczący DFUP, który stoi także na czele Rady Doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego.

Doktoranckie Forum Uniwersytetów Polskich zostało powołane w lipcu 2013 roku. Członkami porozumienia są samorządy doktorantów uniwersytetów zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Do głównych zadań organizacji należy: reprezentowanie interesów doktorantów wobec władz Rzeczypospolitej Polskiej, Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich, Uniwersyteckiej Komisji Akredytacyjnej, Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej zrzeszającej środowisko doktorantów uniwersytetów; wyrażanie opinii w sprawach dotyczących doktorantów; występowanie z wnioskami dotyczącymi spraw doktorantów do władz państwowych i uniwersyteckich zrzeszonych w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

MK, źródło: UG

Dyskusja (0 komentarzy)