Aktualności
Życie akademickie
21 Marca
Fot. Natalia Płóciniak
Opublikowano: 2023-03-21

Nowy przewodniczący Forum Akademii Nauk Stosowanych

Stanisław Patynowski, student Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, został nowym przewodniczącym Forum Akademii Nauk Stosowanych. Zastąpił na tym stanowisku Konrada Bajdaka.

Forum Akademii Nauk Stosowanych (wcześniej Forum Uczelni Zawodowych) jest jedną z dziesięciu autonomicznych komisji branżowych Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Skupia 32 samorządy studenckie działające w publicznych uczelniach zawodowych (od 2021 r. mogą używać zastrzeżone wcześniej ustawowo słowa „akademia nauk stosowanych”). Reprezentuje ponad 50 tys. studentów kształcących się w tych podmiotach.

W miniony weekend w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu wybrano nowe władze FANS. Przewodniczącym został Stanisław Patynowski, student IV roku na kierunku mechanika i budowa maszyn (ze specjalizacją pilotaż samolotowy) w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie. W minionej kadencji pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Od dwóch lat jest wiceprzewodniczącym Uczelnianej Rady Samorządu Studentów PANS w Chełmie, a od trzech – prezesem KU AZS PANS.

Forum Akademii Nauk Stosowanych pełni funkcję doradczą w zakresie spraw dotyczących państwowych uczelni zawodowych. Bierze udział w opiniowaniu projektów aktów prawnych dotyczących studentów oraz w imieniu studentów przedstawia ich propozycje w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Organizacja ma za zadanie wspierać projekty studentów na terenie całego kraju oraz inicjować działania na rzecz środowiska studenckiego.

MK, źródło: FANS

Dyskusja (0 komentarzy)