Aktualności
Życie akademickie
16 Października
Opublikowano: 2023-10-16

O biologicznych metodach ochrony roślin

O biologicznych metodach ochrony roślin – makroorganizmach, mikroorganizmach i środkach biotechnicznych – będzie mowa podczas kolejnego wykładu z cyklu „Przybij piątkę nauce”. W środę, 18 października, prelekcję wygłosi prof. Małgorzata Bzowska-Bakalarz z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  

Hasło przewodnie V odsłony cyklu organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to „Wyzwania cywilizacyjne”. W tym roku zaproszeni goście przedstawiają najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego. W kolejnym wykładzie o biologicznych metodach ochrony opowie prof. dr hab. inż. Małgorzata Bzowska-Bakalarz.

Opowie o makroorganizmach, mikroorganizmach i środkach biotechnicznych, ze szczególnym uwzględnieniem makroorganizmów, które są sojusznikiem człowieka w ochronie roślin. Podczas wykładu przedstawię wyjątkowe metody aplikacji tych środków i wyjątkowe zwyczaje tych sojuszników. Mamy do dyspozycji metody agrolotnicze, które są jedyne w Europie. Ich skuteczność jest bardzo wysoka i ma ogromną przyszłość – zapowiada prof. Małgorzata Bzowska-Bakalarz, kierująca Katedrą Bioróżnorodności i Zrównoważonego Rozwoju WSIiZ.

Jej wykład odbędzie się w środę, 18 października, o godz. 18:00. Transmisja na kanale YouTube WSIiZ. 

W ramach projektu „Przybij piątkę nauce” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Patronem medialnym cyklu jest „Forum Akademickie”.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)