Aktualności
Życie akademickie
19 Kwietnia
Opublikowano: 2021-04-19

O doskonaleniu kształcenia przy… drugiej kawie

W najbliższy czwartek, 22 kwietnia, w ramach cyklu „Rozmowy przy drugiej kawie” odbędzie się webinarium pt. „Quality Assurance, Quality Culture and Enhancement of Teaching and Learning”.

Webinaria z cyklu „Rozmowy przy drugiej kawie” organizowane są przez Zespół Pełnomocnika Rektora SGH ds. Uczelnianego Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ich celem jest przybliżenie społeczności SGH i wszystkim zainteresowanym problematyki kształcenia wyższego z perspektywy europejskiej oraz światowej, z uwzględnieniem perspektywy SGH. Zespół postawił sobie za cel inicjowanie dyskusji dotyczących przede wszystkim tego, co oznacza dobre kształcenie akademickie i jak w ten obszar powinna się wpisywać Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

W dotychczasowych spotkaniach poruszano takie kwestie, jak: czym jest kształcenie wyższe, Komunikat Rzymski z perspektywy SGH, czym są uniwersytety europejskie, czym są microcredentials. Tematem najbliższego będzie doskonalenie kształcenia (Teaching & Learning) oraz związki z rzeczywistym kształceniem takich pojęć jak kultura jakości (quality culture) oraz zapewnianie jakości (quality assurance). Wprowadzenie do dyskusji wygłosi dr Don F. Westerheijden – międzynarodowy autorytet w dziedzinie zapewniania jakości i kształcenia z Instytutu CHEPS (the Center for Higher Education Policy Studies) w Uniwersytecie Twente.

Webinarium odbędzie się w języku angielskim. Początek w czwartek 22 kwietnia o godz. 9:00. Więcej informacji oraz link do spotkania (MS Teams).

MK

Relacje z wcześniejszych webinariów:

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)