Aktualności
Życie akademickie
21 Stycznia
Źródło: Wikipedia
Opublikowano: 2021-01-21

O prawdzie w języku

Prof. Jerzy Bralczyk będzie gościem spotkania online w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Jego wykład z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” odbędzie się 28 stycznia o godzinie 18:00.

Chińczycy mawiali, że naprawdę szlachetnych ludzi poznaje się po tym, czy dbają o prawdę w najdrobniejszych sprawach. Czym zatem jest prawda? To pytanie od setek lat zadają sobie filozofowie. Czy obecnie do tej dyskusji można jeszcze coś dodać?. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza do uczestnictwa w spotkaniu pt. „O prawdzie w języku” z udziałem prof. Jerzego Bralczyka.

W rozmowie z redaktorem Wojciechem Bonowiczem wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki odpowie na pytania: Jaka jest rola prawdy w życiu człowieka? Jak rozpoznać prawdę w zalewie informacji, do których mamy dostęp każdego dnia? Jak ją wyłuskać z konkurencyjnych wizji, które są nam przedstawiane przez siły polityczne? Jak ją znaleźć w czasach mediów społecznościowych, w których każdy sam kreuje siebie i swój wizerunek?

Spotkanie odbędzie się w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Premiera 28 stycznia 2021 r. o godz. 18:00. Ze względu na pandemię Covid-19 wykład „O prawdzie w języku”  został zaplanowany online. Transmisja zostanie udostępniona na kanale YouTube oraz Facebooku. W celu otrzymania powiadomienia z linkiem konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Cykl wykładów popularnonaukowych „Wielkie Pytania w Nauce” organizowany jest od 2016 roku przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Do tej pory wykłady obejrzało już ponad 8 mln osób. Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem jest częścią obchodów jubileuszu 25-lecia uczelni.

MK

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)