Aktualności
Życie akademickie
18 Maja
Opublikowano: 2023-05-18

O zaburzeniach odżywiania

O zaburzeniach odżywiania będą dyskutować uczestnicy kolejnego spotkania biblioterapeutycznego z cyklu „Pre/teksty”. Udział w nim weźmie m.in. Klaudia Stabach, autorka książki „Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu”.

„Pre/teksty” to autorski cykl interwencyjnych spotkań-debat na granicy literatury i nauki organizowanych przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie. Dotyczą ważnych dla środowiska akademickiego zagadnień związanych ze zdrowiem psychicznym oraz szeroko rozumianym obszarem uzależnień i wykluczenia społecznego. Oprócz autorów książek zapraszani są także badacze i eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego, m.in. z dziedziny socjologii, psychologii, w tym psychoterapii, biblioterapii, którzy wskazują możliwe formy pomocy oferowane przez wspólnotę uniwersytecką. Inicjatywa adresowana jest do studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, ale mogą wziąć w niej udział wszyscy zainteresowani. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w gmachu BUW przy ul. Dobrej 56/66.

Kolejne, już ósme, będzie się toczyło wokół książki Klaudii Stabach pt. „Głodne. Reportaże o (nie)jedzeniu”. Autorka jest dziennikarką specjalizującą się w tematach społecznych i lifestylowych, porusza tematy związane z losem kobiet. W Wirtualnej Polsce prowadziła program „Siłaczki”. Absolwentka dziennikarstwa w Collegium Civitas i politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie związana z portalem Noizz.

Oprócz niej w spotkaniu weźmie udział Martyna Figurska – psycholog, psychoterapeutka uzależnień, pracująca m.in. w Poradni Leczenia Uzależnień w Szpitalu Wolskim w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 22 maja, o godz. 18:00 w BUW. Nagrania z wcześniejszych rozmów są dostępne online. Organizatorem przedsięwzięcia jest Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (Oddział Promocji, Wystaw i Współpracy). Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

PRETEKSTY 8 plakat

 

Dyskusja (0 komentarzy)