Aktualności
Życie akademickie
14 Listopada
Opublikowano: 2022-11-14

O zrównoważonym rozwoju w „Przybij piątkę nauce”

Tematyce zrównoważonego rozwoju poświęcony będzie kolejny wykład z cyklu „Przybij piątkę nauce” organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkanie w formule online już w tę środę, 16 listopada.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Piątka na zielono”. Kolejny wykład w ramach cyklu wygłosi prof. Joanna Kostecka, która opowie czy potrzebujemy zrównoważonego rozwoju i dlaczego, czym w ogóle jest ta koncepcja, zaprezentuje też porady na temat tego, co można zrobić, aby wprowadzić zrównoważony rozwój do swojego życia.

Prof. Joanna Kostecka kieruje Zakładem Podstaw Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest autorką blisko 400 publikacji naukowych w języku polskim i angielskim, w tym około 50 popularyzatorskich. Stara się przekonywać studentów do umiaru w korzystaniu z zasobów różnorodności biologicznej. Organizuje cykliczne konferencje naukowe, m.in. „Retardacja przekształcania zasobów. Osiągnięcia, problemy, perspektywy”.

Wykład pt. „ABC of Sustainable Development” odbędzie się w najbliższą środę, 16 listopada, o godz. 18:00 w formule online. Spotkanie zostanie w całości zrealizowane w języku angielskim. Transmisja na kanale YouTube WSIiZ. Po wykładzie przewidziano sesję pytań od internautów.

To kolejne spotkanie w ramach cyklu „Przybij piatkę nauce”. W tym roku poświęcony jest klimatowi, jego zmianom, bioróżnorodności, produkcji żywności, ale też transformacji cyfrowej. Prelegenci przedstawiają najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego. W ramach projektu Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Patronem medialnym cyklu jest „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)