Aktualności
Życie akademickie
15 Lutego
Opublikowano: 2024-02-15

Od lutego do kwietnia Zagłębiowski Maraton Nauki

Pod koniec lutego rusza pierwszy Zagłębiowski Maraton Nauki. W trakcie sześciu tygodni jego trwania zaplanowano 35 bezpłatnych wydarzeń, m.in. prelekcje, sesje dyskusyjne, konkursy wiedzy, testy indywidualnych predyspozycji, kompetencji i talentów, a także interaktywne spotkania z naukowcami oraz pokazy laboratoryjne.

To pierwsza edycja imprezy organizowanej przez Akademię Humanitas z Sosnowca. Odbędzie się w dniach 26–14 kwietnia. Jej celem jest połączenie pasjonatów wiedzy i nauki w jedną społeczność. Inicjatywa skierowana jest do osób w różnym wieku: od uczniów szkół podstawowych, przez studentów, aż po seniorów.

Maraton składa się z 35 bezpłatnych wydarzeń zaplanowanych w ramach sześciu tygodni tematycznych:

  • I – Różnorodność w zarządzaniu z elementami prawa
  • II – Rozwój nowych technologii, narzędzi informatycznych opartych na sztucznej inteligencji
  • III – Pedagogika i jej subdyscypliny – nauka w służbie praktycznej wiedzy
  • IV – Światowy Tydzień Mózgu
  • V – Światowy Tydzień Autyzmu
  • VI – Lecznictwo, terapia, prowadzenie zdrowego trybu życia – profilaktyka i zdrowe odżywianie

Zagłębiowski Maraton Nauki obejmuje m.in. prelekcje, sesje dyskusyjne, konkursy wiedzy, testy indywidualnych predyspozycji, kompetencji i talentów, a także interaktywne spotkania z naukowcami oraz pokazy laboratoryjne.

To będzie maraton umysłu – gdzie każda minuta przyniesie nowe spostrzeżenia, a każde spotkanie z ekspertami to krok w kierunku zrozumienia tajemnic otaczającego nas świata. U nas maraton nabiera nowego znaczenia – to nie wyścig, a podróż intelektualna, która wymaga jedynie obecności i chęci do nauki – zachęcają organizatorzy.

Szczegółowy program wydarzeń i rejestracja: https://www.humanitas.edu.pl/ZMN.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)