Aktualności
Życie akademickie
06 Maja
Opublikowano: 2024-05-06

Odczarują nudną statystykę

Pod koniec maja w Poznaniu odbędzie się „Statystyczny Coworking”. Wydarzenie ma na celu nie tylko rozwijanie umiejętności statystycznych i metodologicznych, ale także promowanie idei nauki horyzontalnej, czyli uczenia się od siebie nawzajem. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 maja.

„Statystyczny Coworking” to inicjatywa skupiająca osoby zainteresowane statystyką i metodologią badań oraz te, które chcą podnieść swoje kompetencje w tej dziedzinie. Głównym celem jest promowanie idei nauki horyzontalnej poprzez wymianę wiedzy i umiejętności. W wydarzeniu może wciąć udział każdy, bez względu na poziom zaawansowania. Do uczestnictwa organizatorzy zapraszają szczególnie osoby piszące prace magisterskie lub prowadzące badania, jak również entuzjastów statystyki i metodologii. Udział jest bezpłatny.

Chcemy odczarować statystykę jako nudną i trudną dziedzinę wiedzy, stawiając na swobodną wymianę myśli i doświadczeń – napisano w zaproszeniu.

Program obejmuje m.in. tutoring koleżeński, warsztaty tematyczne oraz mikro-wykłady prowadzone przez przedstawicieli poznańskiego środowiska akademickiego. O różnych perspektywach na prowadzenie badań opowiedzą prof. Konrad Piotrowski, dr Weronika Trzmielewska (oboje Uniwersytet SWPS) i dr Zofia Małkowicz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza). Po części oficjalnej planowana jest integracja.

Wydarzenie odbędzie się 25 maja na Wydziale Psychologii i Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Aby wziąć w nim udział, należy do 19 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy. Organizatorzy nie zapewniają sprzętu komputerowego. Więcej informacji na profilach społecznościowych Badawczego Koła Naukowego Uniwersytetu SWPS na Instagramie i Facebooku.

MK

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Adiunkt 06.05.2024 08:41

    Co to za bzdurny aksjomat na początku, że rzekomo statystyka jest nudna i że ja trzeba odczarowywać? Czy ją jakiś Gargamel zaczarował? Kiedy?