Aktualności
Życie akademickie
12 Października
Opublikowano: 2017-10-12

Ogólnopolskie bezpłatne Dni Kariery i Mobilności dla młodych naukowców

W październiku br. w 6 miastach: w Krakowie (10-12.10.)  Gliwicach (17.10), Katowicach (18-19.10), Poznaniu (18-20.10), Łodzi (23-25.10) i w Warszawie (24-26.10) odbywają się bezpłatne Dni Kariery i Mobilności dla młodych naukowców.

Aby wziąć w nich udział, wystarczy się zarejestrować na stronach wydarzeń: http://krakow.projektnaukowiec.pl/, http://gliwice.projektnaukowiec.pl/  (ta sama strona dla wydarzenia w Gliwicach i Katowicach), http://poznan.projektnaukowiec.pl/, http://lodz.projektnaukowiec.pl/, http://warszawa.projektnaukowiec.pl/

Projekt powstał z myślą o tym, aby bardziej doświadczeni specjaliści różnych dziedzin zainspirowali młodych naukowców do planowania własnej kariery. Naukowcy dowiedzą się m.in. skąd pozyskać granty na badania, jak profesjonalnie przygotować CV i dokumenty aplikacyjne, a także jak nawiązać współpracę z biznesem.

„Sprawdź, jak to zrobić” – pierwszego dnia uczestnicy zapoznają się z ofertą polskich i międzynarodowych grantów. Drugi dzień, pod hasłem „Nauka, kariera, biznes”, przybliży im możliwości i korzyści wynikające ze współpracy z sektorem prywatnym. Natomiast trzeciego dnia odbędą się warsztaty, na których młodzi naukowcy będą mogli wzmocnić kompetencje niezbędne w pracy badacza oraz w rozwoju kariery naukowej. Aby wziąć udział w prezentacjach i warsztatach, wystarczy się zarejestrować na stronach wydarzeń w wybranym mieście.

Uczestnicy wydarzenia i użytkownicy euraxess.pl będą mogli wyrazić opinię na temat możliwości rozwoju kariery naukowej za pośrednictwem ankiety. Organizatorzy podsumują jej wyniki w postaci raportu, który przedstawią Komisji Europejskiej i polskim instytucjom odpowiedzialnym za kształtowanie polityki naukowej. Będzie to głos młodego pokolenia naukowców, który może się przyczynić do kształtowania przepisów i ich warunków pracy.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie projektnaukowiec.pl.

Katarzyna Siedlik

Dyskusja (0 komentarzy)