Aktualności
Życie akademickie
02 Lipca
Opublikowano: 2024-07-02

Orlen wspiera najlepszych polskich studentów

Fundacja ORLEN przyznała stypendia polskim studentom, rozpoczynającym naukę na najlepszych uczelniach na świecie. Do grona laureatów programu Bona Fide dołączyło właśnie 16 żaków, którzy uzyskają do 200 tys. złotych wsparcia na pokrycie czesnego.

Program „Bona Fide” (z łac. w dobrej wierze) został stworzony po to, aby wspierać naukę wybitnych studentów na uczelniach z pierwszej pięćdziesiątki Akademickiego Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Listy Szanghajskiej). Szansę na stypendium mają ci, którzy dostali się na studia II lub III stopnia. W siódmej edycji zgłoszono niemal 70 wniosków. Wsparcie trafi do 16 osób.

Tegoroczni stypendyści rozpoczną naukę m.in. na Uniwersytecie Oksfordzkim, Uniwersytecie Cambridge, Kolegium Uniwersyteckim w Londynie (UCL), na Uniwersytecie Yale, Uniwersytecie Harvarda oraz na Uniwersytecie Genewskim. Będą się kształcić na takich kierunkach, jak: data science, uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja, klimat, innowacje czy polityka zrównoważonego rozwoju.

Absolwenci programu z sukcesem rozwijają kariery w administracji publicznej, zagranicznych agendach polskich instytucji czy spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Są cenionymi i poszukiwanymi przez pracodawców specjalistami. Na przestrzeni sześciu lat wielu z nich rozpoczęło staż lub pracę także w ORLENIE. Cieszymy się, że już wkrótce dołączą do nich kolejni – powiedziała Katarzyna Fabbri, członkini zarządu Fundacji ORLEN.

Stypendium Bona Fide służy pokryciu kosztów czesnego, a stypendyści zobowiązują się, że po ukończeniu nauki podejmą pracę na rzecz Polski – w sektorze publicznym, spółkach Skarbu Państwa lub zagranicznych agendach polskich instytucji. Program prowadzony jest od 2018 roku. Do tej pory przyznano w sumie 75 stypendiów.

MK

Lista laureatów VII edycji programu Bona Fide

Dyskusja (0 komentarzy)