Aktualności
Życie akademickie
20 Września
Opublikowano: 2019-09-20

Pierwsza w Polsce wyszukiwarka prywatnych akademików

Rynek prywatnych akademików w Polsce intensywnie rośnie, ale prawdziwy boom ma dopiero nastąpić. Wyszukiwarka Bookistry.com, pierwsza tego typu w Polsce, to bezpłatne narzędzie, które ma ułatwić studentom poszukiwanie pokoju w prywatnych akademikach, a ich właścicielom pozyskanie klienta i zarządzanie obiektem.

Obecnie w Polsce funkcjonuje około 100 prywatnych akademików, które oferują łącznie ponad 6,5 tys. miejsc dla studentów. Inwestycje w prywatne akademiki polegają na budowie nowych obiektów studenckich lub adaptacji istniejących budynków – kamienic i prywatnych domów. Specjalną ofertę dedykowaną studentom posiada również część hosteli. Każdy z obiektów stawia na inne udogodnienia – jedne na miejsca wspólne umożliwiające integrację i rozrywkę, jak siłownia, pokój gier etc., inne zaś na prywatność i jakość, wyposażając pokoje w nowoczesny sprzęt, klimatyzację i udostępniając usługę sprzątania. Wyszukiwarka Bookistry.com ma docelowo skupić wszystkie oferty studenckie w jednym miejscu i ułatwić studentom ich porównywanie.

– Możliwość zgromadzenia wielu ofert w jednej wyszukiwarce i ujednolicenia ich prezentacji pod kątem obiektywnych opisów oraz zasad panujących w danym akademiku jest ogromnym ułatwieniem zarówno dla studentów, którzy poszukują sprawdzonych i wiarygodnych ofert, jak i dla właścicieli obiektów, którzy chcą przyciągnąć nowych klientów. Na daną chwilę skupiliśmy na platformie kilkaset pokojów zlokalizowanych w domach studenckich w największych miastach Polski. Cały czas rozwijamy platformę o nowe obiekty i wdrażamy rozwiązania, które mają ułatwić proces rezerwacyjny obu stronom. Nie wykluczamy poszerzenia bazy o mieszkania i pokoje studenckie – mówi Rafał Miroński, Project Manager Bookistry.com.

Według danych GUS w roku akademickim 2018/2019 na uczelniach kształciło się ponad 1,2 mln studentów. Prawie co czwarty deklarował, że będzie mieszkać z rodzicami lub dziadkami. Pozostali poszukują swojego „drugiego domu” na czas studiów. Liczba miejsc w publicznych akademikach i akademikach uczelni prywatnych jest ograniczona. Zaspokajają one zaledwie 9,75% potencjalnego popytu na zakwaterowanie studenckie. W przypadku mieszkań i prywatnych akademików student musi przeglądać setki ofert dostępnych na różnych portalach ogłoszeniowych lub rezerwować bezpośrednio poprzez kontakty z obiektami. Oferty są zróżnicowane pod względem ceny i jakości, co dodatkowo utrudnia znalezienie idealnego lokum. Wyszukiwarka Bookistry.com ułatwia studentom poszukiwania od tym względem.

– Publikujemy na platformie tylko sprawdzone oferty i umożliwiamy studentom szybką i łatwą rezerwację poprzez możliwość porównania i selekcji ogłoszeń. Ważnym aspektem jest również bezpieczeństwo – studenci mogą być pewni, że za pośrednictwem platformy podpisują umowę z realnym dostawcą i dokonują bezpiecznych transakcji, a w przypadku problemów z rezerwacją mogą liczyć na całodobowe wsparcie – dodaje Miroński.

Właściciele i zarządcy prywatnych akademików, którzy zarejestrują swój obiekt na Bookistry.com, otrzymują dostęp do rozbudowanego ekstranetu, który pomoże im zaprezentować w atrakcyjny sposób swoją ofertę na portalu, a także zautomatyzować system rezerwacji oraz zarządzania dostępnością obiektu. Za pośrednictwem narzędzia właściciele mogą jasno ustalić zasady rezerwacji i jej odwołania, określić rodzaj umowy ze studentem, kontrolować płatności, a także komunikować się w bieżących sprawach przez cały okres trwania najmu.

MK

 

Dyskusja (0 komentarzy)