Aktualności
Życie akademickie
18 Października
Opublikowano: 2021-10-18

Po co nam matematyka?

Każdy z nas wielokrotnie słyszał stwierdzenie o tym, że matematyka jest królową nauk. Ale czy w dobie nowoczesnych technologii jest ono nadal aktualne? Czy znajomość matematyki jest nam potrzebna w życiu codziennym? Na pytanie te odpowie dr Zofia Matusiewicz, gość najbliższego spotkania „Przybij piątkę nauce”. Premiera w środę 20 października. 

Matematyka jest obecna nie tylko w życiu szkolnym i akademickim. Wiele osób sądzi, że jej znajomością powinno się wykazywać jedynie na studiach inżynierskich i ekonomicznych. Tymczasem matematyka jest również potrzebna m.in. przyszłym adeptom farmacji, prawa, a nawet filozofii i polonistyki, którzy zgłębiają elementy logiki. Przede wszystkim jednak matematyka towarzyszy nam każdego dnia. Jej znajomość jest konieczna w czasie planowania domowego budżetu, gotowania czy nawet kiedy się relaksujemy i gramy w gry planszowe lub karty. Okazuje się niezbędna także w czasie planowania remontów bądź podróży. Słowem matematyka towarzyszy nam nieustannie, jest bowiem podstawą logicznego myślenia, analizowania i rozsądnego planowania.

W czasie najbliższego wykładu online w ramach cyklu „Przybij piątkę nauce” dr Zofia Matusiewicz odpowie na pytanie „Po co nam matematyka?”. Spotkanie odbędzie się w ramach III edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Premiera: 20 października (środa) o godz. 18:00 na uczelnianym Facebooku.

Inicjatywa „Przybij piątkę nauce” wspomaga proces kształcenia realizowany w szkołach, uniwersytetach oraz innych instytucjach naukowo-badawczych. Kolejne wykłady w ramach projektu realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaplanowane są na każdą trzecią środę miesiąca. Ich tematyka dotyczy profilaktyki zdrowotnej, ekonomii, dietetyki, nowych mediów oraz współczesnej sytuacji w Polsce i na świecie. Szczegóły dotyczące następnych wykładów oraz nagrania wideo z poprzednich dostępne są na stronie internetowej projektu „Przybij piątkę nauce”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)